SÜRGŐS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

anya elvitt bőrgyógyászhoz, kaptam gélt meg kapszulát.

a kapszulát nem tudom lenyelni ( nem tudom mért, ilyen vagyok, semmilyen gyógyszer se megy le, még a tictac se)

a gél barátnőmnek se használt.....

már nagyon csúnya a bőröm. a doki is megmondta, csak azzal van a baj, hogy sebes...



nem lenne jó ötlet elmenni a kozmetikushoz, hogy kitisztítsa, eltűnjenek a sebek, de közbe szedni a gyógyszert és kenni a géllel??

szerintem jó ötlet, mert így nem tudnak visszajönni se..



anya nem nagyon akar elvinni, meg akarja várni még használ a gyógyszer...

de sajnos minden nap alapozóznom kell...


13/L


2011. nov. 2. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:

ha szét lehet szedni a kapszulát, szedd szét.

ha nem, törd ketté vagy törd össze, tedd bele egy kanálba a port, öntsd rá vizet és nyeld le egy pohár vízzel.

nehogy már ezen múljon, hogy szép lesz az arcod, vagy sem.

ha anyukád arra vár, hogy elkezdjen hatni a gyógyszer és látható eredménye legyen, sajnos beletelik pár hónapba... addig is kend az arcodat és szedd a gyógyszert.

2011. nov. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ha minden nap alapozózol, akkor ne várj nagy javulást....mindenhol megtalálhatod, hogy attól csak még jobban kijönnek a pattanások, és begyulladnak. Az, hogy a barátnődnek nem használt a gél, attól neked még használhat, senkinek nincs egyforma bőre....elmész kozmetikushoz, jól kinyomkod, gyönyörű vörös foltos, piros, gyulladt, sebes lesz az arcod, ismét lealapozózod, és felesleges pénzkidobás volt a kezelés...Nem tudom, milyen gyógyszert kaptál, de ha nem tudod lenyelni, akkor rágd szét, igyál rá valami gyümölcslét, vagy egyél utána cukrot, egy volt osztálytársnőm mindig így ette a gyógyszereket.
2011. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kapszulát inkább ne szedd szét, mert direkt azért vannak ilyenbe, mert csak bizonyos vegyhatásban oldódnak, attól függően, hogy hol kell, hogy felszívódjon a hatóanyag.

Ha tabletta formában van, akkor széttörheted. Akár még nutellával is bekenheted, ha úgy jobban csúszik :))

2011. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mi is szétszedtük a kapszulát... és az íze förtelmes, majdnem hánytam tőle...

szerinted jó ötlet a kozmetikus??

2011. nov. 2. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:
ezt már egyszer kitetted, akkor is az volt a bajod, hogy nem mehetsz kozmetikába! És nem nem lesz szebb a bőröd ha a kozmetikus szétnyomkodja, és igaza van anyukádnak, meg kell várni, hogy mi lesz abből. Ja igen és akár hiszed akár nem alapozó alatt is látszanak a ragyák, hacsak nem szűrt fényekkel mászkálsz meg fotózásnál használatos derítőkkel! úgyhogy sztem felejtsd el az alapozót.
2011. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
most nem azert, de a tic takot miert probaltad lenyelni???:D
2011. nov. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsó: :DD azért, mert mikor volt itthon, kíváncsi voltam hogy le tudom e nyelni... hát nem :( anya meg azt hiszi hogy csak hisztizek... :'(
2011. nov. 2. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:

csak akkor jó ötlet a kozmetikus, ha utána nem zavar, hogy foltos lesz a fejed és nem fogod lealapozni az arcod.

amikor nekem volt pattanásos az arcom, esténként tettem fogkrémet a pattanásokra, az leszárította. ha meg nem mentem sehova, korrektort tettem rá. nekem ez is segített.

2011. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vág szét késsel a kapszulát és igyál vizet rá és előtte is
2011. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!