Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szabad festeni a hajamat, ha...

Szabad festeni a hajamat, ha allergiás vagyok a hennéra?

Figyelt kérdés
A boltban kb az összes hajfestéket megnéztem és mindegyikre rá volt írva, hogy "ha allergiás reakciót tapasztált fekete hennával akkor ne ne használja". Van olyan hajfesték ami nem allergizál?
2011. szept. 20. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a hennára allergiás vagy, nem biztos, hogy a hajfestékre is az leszel. Allergiatesztet kell csinálni, ami abból áll, hogy kikeveszr egy mogyorónyi darabot és a füled mögött egy kis részre felkened, majd rajta hagyod pár órát. Ha allergiás vagy rá, akkor viszketni fog, be fog gyulladni és akkor biztosan tudni fogod, ha nem, akkor viszont nem vagy rá allergiás.

Amúgy meg azt írják rá, hogyha egyáltalán használtál életedben fekete hennát, ami kátrányból és vegyszerekből áll és kb semi növényi anyagot nem tartalmaz és az egyik legerősebb allergén, akkor ne használd, mert nagy valószínűséggel egy csomó mindenre allergiás lettél. De ez csak esélyes, nem biztos, az allergia teszt eldönti.

Amúgy a hajfesték önmagában nem alergizál, nekem nagyon érzékeny a bőröm a legtöbb krémet nem bírja a hajfestéktől mégse volt soha semmi bajom. A fekete henna allergizál, amitől utána érzékenyen reagálsz olyan anyagokra is, amit normális esetben az ember szervezete könnyen tolerál és semmi bajod nem lesz tőle.

Mindenki másra allergiás, nekem pl begyulladt a bőröm a 99%-os tisztaságú aloe géltől, ami nagyon ritka, a hajfestéktől meg semmi bajom...

2011. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!