Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindenhol istenítik az olívaol...

Mindenhol istenítik az olívaolajat, nekem mégis tönkrevágta a bőrömet! Miért?!?!

Figyelt kérdés

Nagyon könnyen kiszárad az arcom, ekcémás is, szóval nagyon rossz.


Viszont sose volt még annyira ronda, mint most, hogy bekentem tegnap és ma olívaolajjal! Az egész fejem vörös, szárazságfoltos, sőt még fel is van picit dagadva és meleg a bőröm :S


Miért?! :( Annyira ronda, hogy azt sem tudom, menjek-e suliba holnap.. Pedig nem vagyok ilyen nyávogós pics@...


2011. szept. 12. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem minden bőrtípusra jó!A tisztasága sem mindegy.De nagyon úgy tűnik ez allergiás reakció,nem lehet,hogy valami más anyag is belekerült?Az olaj maga nem okoz ilyen tüneteket.
2011. szept. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát mit csináltál vele?

Olajat tág pórusú bőrre sose kenj, mert eltömíti, lehet akármilyen tiszta olaj.

Na meg önmagában az olaj nem hidratál, ahhoz víz kell inkább, az olaj arra jó, hogy a bőrbe zárja a vizet. De ha csak rákened és rajta hagyod, akkor nem tud felvenni vizet (bár kívülről ez szinte mindegy), na meg lélegezni se eléggé.

Ekcémás bőrre meg pláne ne kenj semmit, főleg, ha nem tudod egész biztosan mi váltja ki. Inkább keress egy jó vízbázisú krémet, de még jobb, ha a patikában kevertetsz hidratálót, tudni fogják mit akarsz szerintem. Ha meg elég csúnya az akcéma, sajnos maradnak a szteroidos krémek. :S

2011. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!