Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos arc. Mi a teendő?

Pattanásos arc. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nekem eléggé zsíros a bőröm, így nem kevés pattanásom van. (azért nincs tele az egész fejem) Azt hallottam hogy ha nem nyomkodom akkor szebb lesz. Ezt ki is próbáltam és tényleg bevált, de egy kis idő után kijön egy nagyobb (aminek fehér a közepe) és nem bírom ki hogy ne nyomkodjam. Tippek a pattanások eltüntetése ellen?

Előre is köszi!!!15/L


2011. szept. 3. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
ne nyomkodd. Ha nyomkodod, akkor önuralom. ennyi.
2011. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 habibi ***** válasza:
100%

rendszeres arctisztítás (arclemosó, arcradír...), arcmaszkok. Bekenheted aloe vera-val (nyugtat), fogkrémmel (szárít), méz+ élesztő keverékével (tisztít), v. citrom + méz (tisztít),reszelt almával (puhítja a bőrt), eper- pürével (tisztít), esetleg aszpirin maszk ( 1 aspirin tablettát összetörsz és összekevered a port egy kevés krémmel, majd a pattanásra felviszed, rajtahagyod cca 20 percig, aztán lemosod)... vagy elmész bőrgyógyászhoz, aki felír neked valamilyen gyógyszert vagy krémet.

ha nyomkodod is a pattanásaid, akkor előtte jól moss kezet és az ujjaidat csavard be papír zsebkendőbe és úgy nyomkodd ki őket, de teljesen. Utána jól fertőtlenítsd.

2011. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyász előtt beugorhatnál 1 kozmetikushoz is,mert nem biztos hogy az orvos jót csinál.

Legalábbis erre, felénk nem!!!!

Nem tudom nálatok milyen az ellátás, de itt (már pár vendégem járt így) felírnak 1 nagyon szárító készítményt, ami hatására a bőr jobban kezdi termelni a zsírt, még zsírosabb lesz a bőröd, és több pattanás fog megjelenni az arcodon!

2011. szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!