Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az ecettől tiszta piros...

Az ecettől tiszta piros lettem, miért?

Figyelt kérdés
Gondoltam kipróbálom, azt olvastam jó pattanásokra, rákentem kicsit, vártam, csípi mint a tonik szokta, mondom oké, aztán egyre jobban csípte szóval lemostam és most az egész terület piros mint akinek megégett. Nem nagyon találtam semmit csak körömvirágkrémet, azt kentem rá. Az jó? Mit csináljak hogy elmúljon? És mi baj az ecettel? Csak 20%-os.
2011. aug. 31. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
mert bőr az egér
2011. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ecet savas kémhatású! Kicsit kimarta a bőröd.
2011. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne kenj rá körömvirágkrémet.

Kimarta az arcodat, úgy kell kezelni, mint a szárazságfoltokat. Azt pedig nagyon nem jó ilyen zsíros krémmel kenni.


Vízbázisú krémmel kell kenegetni. Menj el a gyógyszertárba, kérj cremor aquosus krémet, kend be vele jó vastagon, és hamarabb rendbe hozza, mint bármelyik csodakrém. (ez amúgy egy általános testápoló krém, milliószor jobb, mint a drága cuccok, illatanyagok sincsenek benne, és kb 300 ft.)


Esetleg ha van otthon aloe vera növényed, akkor használd ki.. :)

2011. aug. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont olyan is, mint a égési sérülés. Savval kimarattad az arcod, mégis mire számítottál? A sav nagyon enyhe koncertrációban valóban hámlasztó, de az ecetsav nagyon szárít és irritálja a bőrt, az ilyesmit gyümölcssavval (1-2%-os!!!) vagy glikolsavval (hidratáló hatású és max 10%-osat használhatsz kozmetikus vagy orvos javaslata nélkül!!!) szokták csinálni...

De gyulladt bőrön leginkább csak szalicilsavat szabad használni (2% körülit), ami kb az aszpirinnel egyenlő és gyulladáscsökentő hatású. A legtöbb tonikban is ez van, azért csípi kicsit...

Olyan termékeket válassz pattanásos bőrre, amik tartalmaznak szalicilsavat és cinket, plusz szedj mellé cinktablettát, az szabályozza a faggyúműködést. És ne kísérletezz otthon mindenféle háziszerekkel, mert ezek mögött a kozmetikai termékek mögött többévtizedes (százados) tapasztalat áll és nekik is az az érdekük, hogy hatásos legyen, mert akkor legközelebb is azt veszed meg a barátaidnak is ajánlani fogod. Szóval bízz a tudományban és mégha a pénzedre mennek is, neked is hasznod lesz belőle, hiszen hosszabb távon csak így éri meg nekik...

2011. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyógyszertár már nálunk nincs nyitva délután, de találtam másfajta krémet és már nem olyan piros, szóval egész normális. Hát tudta fene hogy ilyen erős ez. Sajnos sok krémet kencét próbáltam már, de nem használt még semmi, az sem amit bőrgyógyász írt fel. Sok pénzem ráment már és semmi változás. Nem tudom még mivel próbálkozhatnék hogy elmúljanak a pattanások, most nagyon rossz a helyzet.
2011. aug. 31. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát azért ésszel kenj minden hülyeséget magadra. EcetSAV. Gondolod az biztos jó a bőrnek, ha lemaratod?

Ja, bőrgyógyász, kozmetikus drága, de legalább használ, vagy nem, de ritkán ront a helyzeten. :S

Én is a patikai krémet javasolnám, bár gondolom azóta nincs probléma. És a házi csodaszereket inkább hanyagold, sokszor rontanak a helyzeten. :S

Amúgy próbáld ki a patikai mosakodó- és hidratálókrémet, pár szár, max egy ezresből megúszod, két hónap alatt javulni fog a helyzet.

2011. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!