Mi a szép haj titka?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 21:19
 1/9 anonim válasza:
80%
agondos ápolás
2011. aug. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy ápolt legyen:) Mindenkinek más haja van,ez alatt nem csak a színét értem,hiszen egy barna,egy szőke,egy vörös egy fekete is lehet ugyanolyan szép.És nem is azt,hogy egyenes,hullámos,vagy göndör.. Valakinek "alapból" szép haja van,megmossa egy normál hajtípusra való samponnal és mégis gyönyörű.Másnak ugyanezért elég sokat kell szenvedni.. Tehát hajtípustól függően, fontos,hogy ne legyen sérült.Ez általában akkor fordul elő,ha festik,gyakran vasalják,és még a nem megfelelő fésülés is kárt okozhat benne.

Mivel nem csak külsőleg lehet szépíteni a hajat,ezért fontos az étkezés is. Az A vitamin(sárgarépa,sütőtök, tengeri halak, tojás sárgája, tej),B vitamin(élesztő, hal, tojássárgája, dió, mogyoró, hüvelyesek, búzacsíra),C vitamin(aprika, citrusfélék, csipkebogyó, káposzta, kivi),E vitamin(Növényi olajok, tojássárgája, teljes kiőrlésű gabonakészítmények, búzacsíra, leveles zöldségek, olajos magvak, hüvelyesek, margarin) belülről táplálják a hajat,amitől ugyancsak szebb lesz.

A házilag elkészíthető hajpakolások is jót tesznek neki,a neten rengeteg ilyen található.Pl én ricinusolajas,tojássárgájás,olivaolajas,mézes hajpakolást használok minden hajmosásnál,és sokkal szebb lett tőle a hajam:)

Remélem segítettem!

2011. aug. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/user/rosebud143#p/u/10/5EGLpHcC4AE

ha tudsz angolul akkor remélem hogy segít.

2011. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

- használj jó hajápoló szereket (a jó nem feltétlen a legdrágábbat jelenti)

- vágd rendszeresen a hajad végét

- fogadd el és szeresd a hajad a természetes állapotában, ne formázd

- óvd minden sérüléstől, bánj vele úgy, mint egy darab értékes antik csipkével

- olajozd rendszeresen a hajad (én nagyon esküszöm az olajra, sima hajolaj is jó, csodákra képes, enélkül nekem sem nőtt volna meg a hajam combig érőre)

- amennyit tudod hordd kontyban egy-két nagyobb kontytűvel megtűzve, így megóvod a mechanikai sérüléstől

2011. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek!!! :D
2011. aug. 31. 14:29
 6/9 szamóca.. ***** válasza:
100%

ne szárítsd. ha mégis, akkor a legkisebb hőfokon, a legkisebb sebességen.

ne vasald, ne göndörítsd.

ne használj semmi rögzítőt (hab zselé lakk stb)

a legjobb a gyereksampon, vagy olyan, ami nem krémes állagú, és normál hajra van. a többi szélsőséges, nem jó a hajnak.

nem jók a "2 in 1 balzsam és sampon" samponok.

használj balzsamot, heti 1x pakolást (jk az otthoni pakolások, felettem írták ricinus+tojás+oliva)

éjszakára laza kontyba fogd a hajad.

napközben ne legyen mindig szoros copfod, de ügyelj rá hogy ne dörzsölődjön semmihez a vége.

étkezz változatosan, vitamindúsan, és legyél eleget friss levegőn - ha lehet hegyeken:D

mosásnál ne dörzsöld, csak a tövére kenj sampont és csak finoman massziírozd bele, majd alaposan öblíts langyos vízzel.

ne fesd, ne színezd, ne tupírozd.

járj évente orvosi vizsgálatra, teljes vérkép, a hajad kényes a belső egészségedre.

jt tesz ha minden este nagyon óvatosan az ujjaiddal átmaszírozod a fejbőrös.

ahsználj hajkefét, természetes anyagút, semmi szintetika.

ha mégsi felgumizod, csatolod, ne legyen szoros, és természetes anyagú csatot használj.

vizesen ne fésüld, akkor könnyebben rongálódik.

a samponod felvizezheted, akkor nem olyan erős a behatás.

hetente 2-3 mosás az optimális a hajnak.



na hirtelen ennyi... :DD tartsd be ha tudod.

2011. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: 08-31 08:21


Melyik hajolajra gondolsz? Ha több is van felsorolsz párat?

2011. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a genetika... Én mindent kipróbáltam már de semmi sem segít rajta. Vékonyszálú, tartásnélküli lapos sz*r az egész. Ha nem tennék rá hajhabot, lakkot és nem szárítanám be akkor úgy nézne ki mintha volna 10 szál hajam. Használtam én már olajakat, pakolásokat, vitaminokat, minden szabályt betartottam de ezen nem lehet segíteni csak parókával...
2011. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

22:05

Régebben Vitanol hajfényolajat használtam, de azt hiszem az már nem kapható. Mostanában a Mollis hajolajat látom a drogáriákban (300-400 Ft), biztos az is jó. Én már áttértem a kókuszolajra, igaz az jóval drágább.

2011. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!