Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajhullás. Kinek higgyek?

Hajhullás. Kinek higgyek?

Figyelt kérdés

A következőről van szó: Hajam: majdnem a hátam aljáig ér, eredeti hajszínem barna, szőke melírcsíkokkal, nem festett, szivatott. Mikor megmosom, olyan mint a "szalma" eléggé durva tapintású. Hullik.

Keresem az okokat miért is lehet. Fodrászom szerint, vashiányos vagyok. Egy ismerősöm szerint, azért hullik, mert hosszú és nem bírja a súlyt. Újabb tipp szerint, azért van, mert hogy a szőke benne szivatott és száraz is a hajam és törik. Szóval nem tudom most mit tegyek. Légyszi segítsetek, hogy mitől hullhat és hogyan tudnék ellene tenni;) előre is köszönöm:)18/L


2011. aug. 22. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezel egy bőrgyógyászt? Ezer millió oka lehet.
2011. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Abban lehet valami, hogy vashiányos vagy. Én is az vagyok és nekem is hullik jó bőven a hajam. De ez egyszerű. Elmész a körzeti dokihoz kérsz egy beutalót és vérvétel. Az kimutatja aztán írnak neked cseppet és kicsit jobb lesz tőle. De tényleg keress meg valami orvost aki biztosat tud mondani.


17/L

2011. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Furcsa eset,de ha csalánsampont használsz lehet,hogy rendbejön.
2011. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A vashiányt nem lehet ránézésre megállapítani, vérvétel kell hozzá.

Az meg hülyeség, hogy a súlya miatt hullik. Ilyen nincs. Alapból nem lenne képes akkorára megnőni, amit ne bírna el a hajhagyma. Nekem combig érő hajam van, vastag szálú és dús is (a copfom kerülete 12 cm, úgyhogy képzelheted, hogy van súlya), és mégsem hullik. 100 éve mindenkinek extra hosszú haja volt, és nem hullott ki a súlya miatt.

Rengeteg más vitaminhiány is okozhat hajhullást, gyulladás a szervezetben, lyukas fog, stb. Ha nagyon vészes menj el orvoshoz. Napi 100 kihullott szál felett már érdemes elmenni.

2011. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mostanában szedek ilyen cickafarkfű tablettát ilyen gyulladáscsökkentő napi 2-őt reggel, este. Lyukas fogam még életembe nem volt. Szoktam szedni csalánt is, beáztatom, és beledörzsölöm a hajamba. De azért köszi mindenkinek;)
2011. aug. 23. 08:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!