Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért rágja/Csavargatja/húzoga...

Miért rágja/Csavargatja/húzogatja valaki a saját haját?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi ennek az oka. M?ár több lányt is láttam akiknek hosszú volt a hajuk. Volt aki rágta a saját haját, volt aki csavargatta az ujjaival, és volt aki az ujjaivel húzogatta.

Ezt mégis miért teszik? Ez egy rossz szokásuk?


2011. aug. 16. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

van olyan aki tépi is,az depresszió miatt lehet,szerintem a rágás is,egyfajta kényszerbetegség

a csavargatásról azt hallottam,hogy hogy kielégületlenséget és szeretetéhséget jelent

2011. aug. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy egy (káros) pótcselekvés.

Mint pl. körömrágás

2011. aug. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kényszerbetegség
2011. aug. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

akkor nekem igencsak nagy lelki gondjaim lehetnek ugyanis körmöt rágok,és a hajamat is szoktam csavargatni,rágni,és volt már egy csomószor olyan hogy ahogy ott csavargattam nagyban a hajam,s valahogy a végén lett egy görcs és nem tudtam kikötözni,erre kitéptem >.<

13l

2011. aug. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ezt szoktam csinálni. Inkább piszkálásnak mondanám. A körömrágást helyettesíti.
2011. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Rossz szokás, pótcselekvés, szinte mindenkinek van valami ilyen... Körömrágás, szájrágás, hajbirizgálás/rágás, vagy akármi, amit az ember úgy csinál, hogy szinte már észre se veszi, csak csinálja. Nagyon sok olyan dolog van, ami az ember számára pótcselekvés, olyan is, amiről nem is gondolnád.. A dohányzás is, sőt lehet akár az evés is az. A háziállatok szeretete is annak számít, mert egyre jobban eltávolodunk a természettől, és ezzel próbáljuk pótolni.
2011. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vagy ha ideges,izgul,zavarba jön,vagy éppen unatkozik,akkor is előjöhet.
2011. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!