Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg a ricinusolaj növeszti...

Tényleg a ricinusolaj növeszti a hajat?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy igazából be kell masszírozni a fejbőrbe, az állaga miatt mire rendesen bemasszírozza az ember, főleg egy hosszabb haj esetébe, ami még "útban is van" ez elég hosszú fejmasszázs. Utána kimosni a hajból általában két mosással alapos mosással, ami megint csak alapos fejmasszázzsal jár, ha jól ki akarja mosni az ember. Szóval nem lehet az ér sokkal többet, nem az olaj?
2011. aug. 6. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Nekem megéri,mivel nekem azóta sokat nőtt tőle a hajam
2011. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem kérdés, főleg, hogy tök olcsó, a kérdés az, hogy az olaj, akkora csodaszer, vagy ha mondjuk olíva, kókusz stb. olajjal masszírozgatnám vagy félórát a fejemet hetente kétszer, akkor is ez lenne-e az eredmény, vagy tényleg ez a ricinus akkora nagy szám.

Kb. mint a narancsbőrnél, tök mindegy mivel, a lényeg az, hogy masszírozd.

2011. aug. 6. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a masszázs többet ér. Az olaj hatására semmi bizonyíték sincs. Én is kipróbáltam, 3 hónapig hetente 2x-3x használtam, legalább 8 órát a hajamon hagyva, és mi lett az eredmény? Baromira elkezdett hullani a hajam, de nem nőtt gyorsabban semmivel.

Ezek az olajok (ricinus, olíva, stb.) semmit nem hatnak a hajnövekedésre, viszont nagyon jól ápolják a hajat. Az olíva meg a ricinus nem annyira, de a kókuszolaj nagyon jó. Sokkal könnyebb kimosni, mint a másik 2-t, és ez az egy, amiről tudományos kísérletekkel bebizonyították, hogy a hajszálak legbelső rétegéig behatol és nagyon jól ápol.

2011. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De nem kell fél óráig maszírozni a fejet, ez hülyeség! Én 5 percig szoktam max és így is teljesen jó és hatásos. Kimosásnál pedig egyszerűen hajat mosok 2x, aminél alig maszírozgatok.
2011. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!