Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon pattanásos vagyok...

Nagyon pattanásos vagyok valami jó hazapraktika vagy akármi? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Meg csak 14 éves lany vagyok és a homlokomon rengeteg pattanás van és az orromon is van eléggé sok mitesszer.Mar egy éve hogy nagyon sok pattanásom van,plusz meg a borom is zsíros.Mar a tükörbe nézni sem tudok,valami jó házi praktika vagy valami hatasos krém vagy valami!Mar annyi mindent próbáltam de semmi nem segített?!
2011. aug. 4. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 12 évesen kezdődtek a pattanások és egész 20 éves koromig küzdöttem vele nagyon durván ,szinte mindent kipróbáltam külsöleg semmi sem használt, belülről kellett kezelnem de antibiotikumok sem használtak aztán rábukkantam a cinkre és azóta helyrejött a bőröm. belülről cink és b3 vitamin nagy menyniségben, és nem is drága 3 havi adagom 3000 ft. Ha mégis kivülről akarod megpróbálni kezelni akkor Zynerit, Dermofil paszta
2011. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
borgyogyasz, es ha lehet akkor ne stk-s. adni fog gyogyszert, ami nagyban meggatolja az ujak kijoveset, es kozben elkuld szak-kozmetikusokhoz, akik meg ugye lekezelik. de ilyenkor fontos hogy komoly kozmetikushoz menj, mert erzekeny a bor a gyogyszer szedese alatt. Ez volt nekem, es elotte pedig en is probaltam mindent, a tizenezer forintos kremek sem hasznaltak, viszont volt egy 800 forintos ami hasznalt egy kicsit :)
2011. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ ,megfogadom a tanácsotokat és elmegyek bőrgyógyászhoz.De az ugye nem faj?vagy hogy szedi le a pattanásaimat?:(


Az első válaszolótól kérdezném hogy a Zynerit krém tényleg hatasos?

2011. aug. 4. 22:51
 4/8 anonim ***** válasza:
nem, nem faj a gyogyszer :) a kozmetikusnal mar erzed, amikor nyomja de ha nincsenek nagyok akkor az kb semmi nem lesz. amugy lesznek mellekhatasai a gyogyszernek, bar nem tudom melyiket fogja adni
2011. aug. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Zynerit nem krém és igen hatásosan legyilkolja pattikat, nekem ez nagyon bevált mikor én is küzdöttem velük.

De ha belülről nem kezeled akkor mindig jönnek ki az újabbak .

2011. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Es belülről mivel tudnám kezelni?:(
2011. aug. 5. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Elmondom én mit használok most:

[link]

[link]

Ezekből szedj napi egy szemet, de aztán ha rendbe jött az arcod idővel csökkentsd az adagot napi fél szemre mivel nagy hatóanyag tartalmú. Mindig étkezés közbe vagy után vedd be .Kb 2-3 hét után látni lehet a változást attól függ mennyire súlyos most a bőröd. Közben vehetsz egy Zyneritet is még az elején hogy gyorsan szárítsa le ami még kijön, csak ne vidd túlzásba mert kiszárítja bőrödet. Ha mégis kiszárítaná ezt használd: Unguentum boraxatum ,patikában kapható ez is kb 300 ft körül van vastagon bekenheted.

És ne piszkáld az arcod koszos kézzel.

Miután rendben van a bőröd elég szedned a vitamint és kénszappannal megmosnod reggel és este semmi más nem kell. Sok sikert ,én is sok évig végig szenvedtem emiatt szóval tudom milyen :(

Egyébként mivel még fiatal vagy lehet pár év múlva magától is elmúlik ez a pattanásos időszakod és nem vagy zsíros bőrtípusú.

2011. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon szépen a segítséget!!!:)
2011. aug. 6. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!