Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A dermatographia nem gátol...

A dermatographia nem gátol abban, hogy tetkóm lehessen?

Figyelt kérdés
A dermatographiám van. Ha megkarcolom a bőrömet, úgy felduzzad, mintha allergiás reakció lenne, de igazából nem az. Szimplán csak összekeverhető a kettő. Szeretnék egy tetoválást és azt szeretném megtudni, ennek ellenére el tudják-e készíteni?
2011. aug. 2. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem hinném hogy bármelyik tetováló el merné vállalni ,mert úgyis el kell mondani neki. Amúgy szerintem nem valószínű hogy egyáltalán lehet.

[link]

Amúgy belegondolva úúúúú....biztos nem lehet kellemes ezzel együtt élni.

2011. aug. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem fáj, csak kissé zavaró. :(
2011. aug. 7. 12:12
 3/6 anonim válasza:
Szia! Ennyi év távlatából el tudnád meyélni, hogy alakult a dolog? Nekem is ez a betegség alakult ki, ám előtte lett jó pár tetoválásom. Van egy ami fél kész állapotban van, most fejezném be.
2021. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem lett azóta tetkóm, de elvileg nem probléma, csak szólni kell, hogy ne ijedjen meg a tetováló. (Kozmetikusnak is mindig mondanom kellett.)
2021. nov. 5. 14:30
 5/6 anonim válasza:
Szia! Lassan 3 éves a kérdésed. Még mindig megvan a dermatográfiád? Orvosnál esetleg voltál vele vagy tudod, hogy mi okozta? Kb. fél éve küzdök vele, nekem is csak csúnya, nem fáj.
márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! Gondolom elírtad, "lassan 13 éves". :)


Sosem múlt el a dermatográfia. Úgy tudom, nagyon gyakori olyan embereknél, akik allergiával küzdenek (nekem elég sok van/volt, főleg pollen, de más is). Ezen kívül elég csúnya rosaceám is lett, de az inkább stressz/hormon reakció.


A dermatográfia amúgy sokkal enyhébb lett miután Svédországba költöztem. Itt tisztább a levegő, lágyabb a víz, és nincs olyan pollen amire allergiás lennék, legfeljebb por, szőr, atka, stb, úgyhogy az allergiás asztmám teljesen el is múlt, nem szedek már rendszeresen gyógyszert még nyáron sem (kivéve, ha utazni kell, vagy valamire épp reagáltam).


Ami még kicsit enyhíteni tud rajta az antihisztamin (pl. desloratadin, cetirizin és társai), de nem múlik el tőle, meg nem is érdemes csak a bőr miatt bevenni, hacsak nem modellkedni készülsz.

márc. 14. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!