Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Raszta mitől áll össze?

Raszta mitől áll össze?

Figyelt kérdés
kb másfél éve vannak rasztáim és még mindig nem állt össze minden tincs, hátul amiket elfekszek alváskor már egyben vannak teljesen meg kőkemények alig lehet átdöfni rajta a tűt : D de rengeteg szétjönne még ha nem horgolnám, páran ajánlottak waxot meg kókuszzsírt de nem mertem még belepacsmagolni, hátha csak szétbassza.. na, tapasztaltak?
2011. aug. 1. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A kosztól.

Már el tudod rejteni benne a füvet?

2011. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt egy ismerősöm aki sőr habbal kente be .
2011. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
cukrosvíz?az természetes
2011. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

hali! :)

az európai haj soha nem fog magától rasztásodni, gondoltam szólok. ezt mindig hajtogatni és horgolni kell, mivel a mi hajunk egyenes szálú és a közép-amerikaiakéhoz képest nagyon vékony és gyenge. plusz itt van az éghajlati tényező is, nincs se magas páratartalmunk, se erős napunk, ami szépen összeérlelné a hajunkat. egyszer az éjszakai buszon egy néger srác megtapogatta a hajam, és kinevetett, hogy félelmetesen gyenge. de hát nem lehet mit csinálni, csak vigyázni rá, mint a tűzre :)

a waxot egyébként nem ajánlom! a legtöbben azt hiszik, összetapasztja a hajat, pedig pont, hogy gyönyörűen szétválasztja a hajszálakat, hogy véletlenül se rasztásodjon. ezt szintén a néger srác mondta nekem, ahogy azt is, hogy nyugodtan mossam, amilyen gyakran csak akarom: nem megy szét tőle a haj és még gusztustalan se lesz úgy :))


szóval szerintem semmilyen szar kence nem kell rá. horgold, hajtogasd és szeresd! és akkor szép marad :)


21/n - raszta ;)

2011. aug. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi : ) Akkor hagyom is tisztán, nem kentem volna bele szívesen semmi idegent.. és mondjuk vízzel lesprézgetni van értelme? ha hazaérünk esőből és még nem szárad meg horgolok rajt picit néha, na azok mintha jobban összeállnának.. : D
2011. aug. 7. 13:06
 6/7 anonim ***** válasza:
hmmm, bevallom ezt nem tudom! én mindig szárazon horgolom. bár így belegondolva mintha olvastam volna egy angol fórumon, hogy van, aki hajmosás után szokta sodorni. próbálgasd, aztán úgyis kialakul a saját, biztos módszered! ;)
2011. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Az tévhit, h sör, cukor, tojás, stb.

Ahogy az előbb vki írta, az európai haj sosem fog összeállni magától. Itt a normális rasztát horgolják, vaxolják, meg esetleg hajlakkal állítják be.

2011. aug. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!