Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy tüntethetném el ezeket a...

Hogy tüntethetném el ezeket a szőrbenövés miatti "sebeket" gyorsan a lábszáramról?

Figyelt kérdés

Akárhogy szőrtelenítem a lábam, mindig rengeteg benövésem lesz (erre is jöhet tipp:D)


De a fő problémám, hogy ezeket piszkálom, kikaparom, besebesedik->mégegy benövés és ez így megy :S Már kb egy hónapja hozzá sem nyúltam (illetve ma igen:S), de nem javul a lábam, iszonyat csúnya, sebes, lila pöttyös.


Hétfőn viszont Balaton, kicsit enyhíteni kéne. Tudom, addigra nem sok esélyem van, persze megértem h addigra nem múlik el:\ De azért valami gyors módszer kéne, hogy legalább nyár végére eltűnjenek !


Előre is kööszii (:


2011. júl. 30. 18:10
 1/10 A kérdező kommentje:
amúgy 16\L
2011. júl. 30. 18:11
 2/10 anonim válasza:
nem tennél fel képet a lábadról? sztem nekem is ez a problémám, és megoldást még én sem találtam rá :(
2011. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hasonló problémám volt én borotválom a lábam, és utána mindig behintőporozom, így nem pattog ki. most a lábad babaszappannal állítólag az is hatásos.
2011. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*mosd
2011. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ismerős...Én régebben borotváltam,aztán átálltam az epilálásra és akkor kezdődött az egész..Nagyon csúnya volt:(((( ez kb.1 éve! Én sem nagyon tudtam vele mit kezdeni,annyit,hogy átáltam a borotvára megint,és a lényeg,h tiszta legyen és borotválás után mindig kend be valamivel a lábad ami ápolja pl. testápoló stb.! Szerencsére már csak 1-2 ilyen van és egész szép a lábam...Sok sikert hétfőig! Bár a Balcsin elvileg rossz idő van,szóval sajnos lehet,hogy nem is tudsz fürdeni :/
2011. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én epillálás után bekenem a bőröm testápolóval. minden másnap zuhanyzás után habkővel (max 200 forint a boltban) átdörzsölöm az epilált felületet, ezzel kevesebb a szőrbenövés, ahol pedig mégis lett, és kikapartam, azt bepanthen plusszal (tetoválás után rám maradt egy fél tubus) kenegetem, nagyon jól és gyorsan regenerálja a bőrt, eltünteti a foltokat. ez bogárcsípésre is, kikapart pattanásra is jó. (vakarózós típus vagyok)

remélem tudtam segíteni!


21/n

2011. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én gyantáztatok és nekem is szokott lenni pár benövésem. Nem kapargatom, mert akkor csak sebes lesz. Egyszerűen "kinyomom" mint egy pattanást, akkor kijön gyökerestől a szőr a bőr alól, a nyoma pedig másnapra teljesen elmúlik.
2011. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dorethea válasza:
100%
Ne kend testápolóval, nagyon sok tartalmaz olyan anyagot amitől begyullad és ugyanott vagy vele. A hintőpor jó tipp, amit viszont én is csak nemrég olvastam és !nagyon bevált!, az a citromlé:) nem flakonos, boltban kaphatóra gondolok, hanem friss citrom kifacsart levére. Hála neki már nincs benőtt szőrszálam, pedig ugyanolyan rémes volt a helyzetem mint a tiéd, én egyszerűen epilálás után végigkentem vele a bőröm (géppel szedem), ahol sebes ott csíp, főleg a hónod alatt, úgyhogy a vattával csak "ütögesd" ha nagyon csíp. Utána ragadni fogsz, de én legalább fél órát hagyom mindig rajta, biztos ami biztos:D és csak azután zuhany, végül pedig testápoló, hogy ne legyen száraz a bőröm. Próbáld ki, remélem segít!
2011. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

nekem is ilyen volt sokáig, és elég bosszantó, hogy végigszenvedem az epilálós/gyantás procedúrát, aztán emiatt mégis rejtegetni kell a lábam.

sokat olvasgattam erről, gyakorlatilag mindenhol ugyanazt ajánlották: bár a szőrtelenítés előtti radírozás nekem nem segített sokat, de ha közvetlenül utána (és a biztonság kedvéért minden fürdés után) lefújom fertőtlenítővel és bekenem körömvirággal (csodaszer! a pattanásaim is levitte, mindenféle sebekre jó), akkor a végeredmény össze sem hasonlítható a korábbival.

biztos bőrtípustól is függ, az enyém nagyon kényes-szőrbenövős-kipattogós, de azért próbáld ki, hátha bejön :)

2013. júl. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem is ez a problemam. gyulladas egyre kevesebb van, mert mostanaban meg tudom allni, hogy piszkaljam, de sajna a regiek helye ott van. nem is latszik mindig, de neha belilulnak ezek a hegek (pl ha fazom). ti vegul talaltatok valami megoldast? En a contratubexrol hallottam. hasznaltatok esetleg?
2015. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!