Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikorra lesz normális a bőröm?

Mikorra lesz normális a bőröm?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, de még mindig a mitteszerekkel és pattanásokkal harcolok, meg a zsíros bőrrel. Mikor lesz vége??
2011. júl. 29. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos emberfüggő...mit örököl az ember.Van akinek kitisztul hamar és vissza sem jönnek a pattik van ismerösöm aki 40 évesen is pattikkal küzd.Amúgy sokban befolyásolható pl fogamzásgátlokkal vannak amitöl nagyon szép lesz a bőr,hátránya ha abbahagyja az ember hogy sok embernek visszajön apattis bőr vagy pattisabb lesz mint elötte,gondolom ahogy ürül a szervezetből a sok méreganyag.Keress valami neked megfelelő kozmetikumot vannak nagyon jo mattitó krémek,tisztálkodó szerek.
2011. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
járj el szoliba fokozatosan, rendszeresen amíg le nem száradnak, fel nem szívódnak. azután meg csak alkalmanként. én ezt javaslom
2011. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
küldjek neked bőrszépitő étrendet?. televan bőrtápláló ételekkel, amik belülről csodálatos letisztitják a bőrödet. 1 hónap után már magadra sem fogsz ismerni, mert csupa olyan étel és tea, ami gyulladáscsökkentő.
2011. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

utolsó,

Kérlek küld el nekem is! :)

Köszi!

2011. júl. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
légyszi az a bortáplálos étrendet nekem is kuldjétek eeel!!! nagyon nagyon fontos lenne!!:)))
2011. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Oké, mindakettőtöknek elküldöm, vagyis mindhármótoknak. Bár jobb lenne beszkennelni, lehet beszkennelem és feltöltöm a kepfeltöltés.hu-ra igy lehet egyszerűbb.
2011. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan esnek abba a hibába, hogy bedőlnek a reklámok sztártermékeinek és mindent megvesznek és magukra kennek.

Ezek a termékek azonban csakúgy hemzsegnek a káros vegyületektől, és sok esetben az allergén anyagoktól is, amelyek csak súlyosbitják a bőr állapotát. Az

ügyes marketingfogásoknak köszönhetően rengeteg tinédzser dől be ezeknek a reklámoknak és vásárol össze mindenfélét, gyakran éppen egy komplett arcápoló csomagot, ami a gyártónak szuper, a vevő arcbőrén azonban semmi változást nem látunk.

Célszerű tehát természetes, ecocert tanúsitvánnyal rendelkező kozmetikumokat vásárolni, ezek jóval drágábbak, mint az agyonreklámozott vegyszerek, de a kettő között zongorázni lehet a különbséget.

A bőrgyógyászok nagyrésze sajnos még a mai napig, az ágyúval lövünk a galambra elvét követve durvábbnál durvább antibiotikummal bombázza a bőrproblémában szenvedő pacienseket. A természetgyógyászattal, homeopátiával is foglalkozó bőrgyógyászok azonban csakis a természetes alapanyagokkal, tápanyagokkal gyógyitanak. Legfőbb képviselőjük Dr. Perricone amerikai olasz orvos, diétája nagyon népszerű, a különböző angolnyelvű fórumokon sokan dicsérik a munkásságát.

A táplálkozás látszólag semmitmondónak tűnhet, ám bélrendszer, a pajzsmirigyrendszer, hormonrendszer mind összefüggésben vannak egymással, hatással vannak egymásra. Ezért van, hogy a helytelen táplálkozás az arra hajlamos bőrt, súlyosbithatja. A nehezen emészthető ételek megterhelik a beleket, bélgyulladást idéznek elő, ennek eredményei a mitesszerek, és a pattanások.

A diéta legfontosabb része, hogy elhagyjuk a húsokat (a mai szupermarketben kapható húsok nagyrésze gyógyszerrel kezelt állatokból származik, ezek a gyógyszerek kedvezőtlenül hatnak a szervezetre, megbolygatják a hormonrendszer, ezen kivül nehezen emészthetőek.) a finomitott cukrokat, fehérlisztből készül, fehér kenyeret, a bélrendszer nehezen emészti meg, kevés a rosttartalma, sok benne az adalékanyag, és a cukor, a sok cukor növeli az inzulinszintet, ami megbolygatja a női -férfi hormonok egyensúlyát, ezért a nemi eredetű pattanásokat is szaporitja,) az édességeket, tortákat, kekszeket, csokikat, cukorkákat ugyanezen okból kerüljük el, a bolti édességek hemzsegnek az adalékanyagoktól, tartósitószerektől, amiktől évekig elállnak. A sok cukor fogyasztása a testben lévő gombákat, daganatokat, baktériumokat szaporitja, igy a pattanás kialakulásáért felelős baktériumokat is. Kerülni kell tövábbá a tejtermékeket is, az állati eredetű tejtermékeket, mert ezek nyálkatermelők, gombaszaporitók.

Milyen alternativák vannak?

Hús helyett - halakat eszünk, omega 3-6ban gazdag, gyulladáscsökkentő,telitetlen zsir bátran fogyaszthatjuk (makréla, tonhal, lazac)

Fehérkenyér helyett és tészta helyett- teljes kiőrlésű kenyeret választunk, vagy abonett kenyeret, finom, könnyen emészthető, a természetgyógyászok ezutóbbi extrudált kenyeret ajánlják gabonaszükségletünket továbbá kásákkal fedezzük, zab, árpa, műzli, de nem bolti műzli, hanem biobolti, ezt forralt vizbe, vagygyümölcs turmixba fogyasztjuk,TEHÉNTEJbe nem esszük, csak növényi eredetű tejben (szója, zab,rizs,mandulatej)- ez legyen a reggelink, ebédünk durum, vagy tönkölytésztából készüljön

édességérzetünket- vaniliával, gyömbérrel, juharsziruppal, kókusszal, élő és mirelit gyümölcsökkel csillapitjuk, ez a legkritikusabb pont, SEMMILYEN ÉDESSÉGET, nem ehetünk a diéta alatt, a végcél a szép bőr lebegjen a szemünk előtt!!! Életeinket ne cukorral édesitsük, hanem xilittel, ez egynagyon barátságos édesitőszer, kukoricatorzsából készül, rendkivül alacsony a glikémiás indexe.


Táplálékaink nagyrészét az élő életek, friss gyümölcsök, zöldségek, és csirák teszik ki. (a csirák közül a legfontosabb a mustármagcsira, a csiráztatásról, az antalvali.com oldalon olvashattok bővebben ill a csiraételek készitése c. könyvben) Minél feldolgozattabb egy étel, annál kevesebb vitamin van benne.

A zöldségek közül kerüljük el a kukoricát. A gyümölcsök közül a magas szénhidráttartalmú banánt.

A jó gyümölcsök: pirosgyümölcsök, zöldségek (málna, eper, ribizli,paradicsom), a mostani lila gyümölcsök (szilva, áfonya, szeder, padlizsán, szőlő) és a zöldek (spenót, sóska,). Naracssárga ( narancs, répa, sütötök, sárgabarack - ebből házi kubut készitünk turmixgéppel) Az olajos magvakból heti egy nagykanállal fogyasztunk, a legjobb bőrszépitő ezek közül a gyulladás csökkentő mák, és a mandula. Ezeket a műzlinkbe szórjuk bele. A legnagyobb gyulladás csökkentő azonban a hagyma és a fokhagyma. Ezt reggel és este fogyasztjuk nagyobb adagban, saláta részeként. Baktérium ölő, féregölő, a pattanásos emberek vastagbelében sokszor előfordulnak bélférgek és paraziták, ezért nélkülözhetetlen a fogyasztás. (Ajánlott napi adag 2X 1 vöröshagyma, 2X1 fokhagyma, és 1 póréhagyma. A poréhagymát vizben felfőzzük és csak a levét isszuk meg.(vese és májtisztitó.) A kellemetlen izt petrezselyem, kakukkfű és mentalevelek rágcsálásával üzhetjük el. Szintén baktériumölés céljából gránátalmalét iszunk, ha ezt drágának találjuk napi 3 almából és fahéjból készitünk turmixot, a fahéj is gyulladáscsökkentő, béltisztitó, és harmonizál az alma izével. A három meghámozott almát turmixgépbe tesszük és ásványvizzel higitjuk. A torma, a retek, a zeller szintén legyen a salátánk része, chilit, kókuszt (élő kókuszdiót), borsot, salátát, lenmagot, olivaolajat tehettünk mindennapi salátánkba. Napi egy zöldségtál és egy gyümölcstál kötelező. Ebédre zöldség, gyümölcsleves. Az alapanyagokat izlésünk szerint válogatjuk össe. Aszalt gyümölcsöket is fogyasszunk (szilva, sárgabarack.) Ne feledkezzünk meg az avokádóról sem.



Folyadékok: tejet, alkoholt, kávét, teát nem fogyasztunk ( kivétel a zöldtea, fehértea, és a gyógytea keverékek.)

Napi fogyasztásunk nagyrészét az ásvány, vagy forrás viz teszi ki. 2 L iszunk, étkezés közben nem iszunk, csak az étkezés befejeztével.

Reggel éhgyomorra forralt vizbe teszünk citromot, gyömbért és mentát, ebből 2 dl- iszunk és 40 perccel később fogunk hozzá a reggelinek.

Zöldteák közül nem filterest választunk, hanem élőt, csomagoltat. A legjobb a Tarangui zöldtea. Izesités nélkül, keserűen fogyasztjuk.

Gyógyteák közül, kamillatea, borsmentatea, májtisztitó teakeverék: bolófa, búzavirág, orvosi pemetefű, zsálya, római kamilla, keserűnarancs és fekete ribiszke), réti legyezőfű, cseresznyeszár, ezüstös hölgymál, sóskafőzet. Csalánteát is alkalmazhatunk a zöldtea mellett, de vigyázat mert ezt maximum kúraszerűen egy hónapig fogyaszthatjuk egyhúzamban. A cikoria, gabonakávé (népnyelven macikávé, pótkávé ) is nagyon jó szomjoltó.(Cukor nélkül) Bűzafűlé.



Fontos, hogy hagyjuk el a sminket, a tusfürdőket, testápolókat.

Helyettük használjuk iszappakolást (Ahava), Heti egy tengeri sós fürdőt vegyünk, forrófürdőt, aztán bújjunk be a paplan alá.

Olajos fürdőt (Tetesept) is használhatunk. Testápolókhoz, testradirokhoz, vajakhoz, itt találtok receptet: antalvali.com boszorkánykonyha.

A káros vegyszerek listáját is itt találjátok meg. Itt lehet saját természetgyógyász tanácsadótok-segitőtök is, ha nem telik rá.

Nagyon jó fejek, nekem is részben ők segitettek.

Fontos még a mozgás, illetve hogy mindennap vegyetek hideg-meleg váltózuhanyt.

És a legfontosabb: a kitartás, az álhatatosság.

Eleinte mivel méregtelenedik a szervezet, előfordulhat, hogy a bőr kiüti magát és kicsit pattanásosabb lesz, bár ez egyénfüggő nálam

nem történt ilyen. Kitartónak kell lenni, mert a cél a szép, egészséges bőr. Ez egy életmódváltás, amely hosszútávon kamatozik igazán.


Dohányzással, fogamzásgátlóval semmi értelme végigcsinálni. Ezeket is le kell tenni.

2011. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!