Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az hogy a legtöbb...

Miért van az hogy a legtöbb nő ahogy öregszik egyre rövidebb hajat hord?

Figyelt kérdés

Én 16 éves vagyok de én nem akarok 40 évesen rövid hajat. Anyukám 46 éves és azt mondja hogy ennyi idősen már nem való a hosszú haj. Szerintem ez nem igaz. Nekem a rövid haj túl fiús.


16/L


2011. júl. 26. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem egyre kevésbé akarnak foglalkozni vele a nők ahogy öregszenek. Ez épp olyan, hogy rengeteg nő rövidre vágatja a haját, mikor gyereke születik. Ha meg egyszer már levágatta sokszor többet meg sem növeszti, mert kényelmes a rövid. Szerintem az időseken sokkal jobban néz ki egy konty, mint a rövid haj. Ha be is daueroltatja, vagy ha túl rövidre van vágva az elég csúnya és csak még öregebbnek néznek ki tőle. Persze mikor már nagyon öregek és nehezükre esik gondozni, mert nehezen mozognak, fáj mindenük akkor vágassák le. A középkorú nőket általában fiatalítja a hosszú haj ahogy én észrevettem, mégis kevésnek van. Igazából őket kell megkérdezni, miért. Nagynénémet például zavarja, ilyenkor nyáron melegíti (egyforma hajtípusunk van nagyjából, neki is rengeteg és nagyon vastag haja van) ezért most is levágatta rövidre. Azért van fazonja, nem olyan Pisti-frizura, de akkor is túl rövid. Még múltkor a fodrásza is mondta neki, hogy miért nem növeszti meg a hajár hosszúra, nagyon szép lenne és jól állna neki, de nem akarja.
2011. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A korral nem csak a bőr állapota romlik, hanem a hajé sem. Na meg ugye lassan őszül, festetni kell, azt se bírja olyan jól.

És egy életkor felett hülyén néz ki a hosszú haj tényleg, és akiknek az van, azok is csak feltűzve hordják. De hát majd rájössz, ha oda jutsz, még fiatal vagy. :D

2011. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
sem helyett is. XD kicsit kivagyok asszem, bocs :D
2011. júl. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

pisti-frizura ezen jót röhögtem :D:D:D:D:D

amúgy tényleg nem áll jól egy bizonyos életkor felett a hosszú haj (pedig én abszolúte elfogult vagyok,imádom a hosszú hajat nekem is az van) ..én láttam/látok egy csomó idősebb nőt 40-60 között akik képtelenek elfogadni hogy megöregedtek,és a platina szőke derékig érő hajtól,a fekete két coffig (!!) már mindent láttam...szánalmas és nevetséges.egy korhoz illő frizura és ruha,esetleg halvány smink sokkal jobban áll,és azok még talán fiatalítanak is. :)

2011. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

A legtöbb nőt a hosszú haj öregíti, ezért vágatják le.

Abban is valami, hogy idővel az ősz szálak miatt festeni kell, és ahogy vékonyodik, egyre kevésbé bírja.

A hosszú, ápolatlan, lenőtt, szálkás festett hajnál rondább sincs, és olyan se sok, ami jobban öregítene.

Tehát az helyből nem igaz, hogy kevesebbet foglalkozik a hajával, aki idősebb és rövidre vágatja.

Ahogy az sem, hogy önmagában a rövid haj fiús lenne. Ez csak egy régi, ócska sztereotípia még az oviból, hogy a lányoknak hosszú hajuk van, a fiúknak meg rövid, és fordítva nem lehet.

:)

2011. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hja, és szülés után a legtöbben két okból vágatják le a hajukat.

Szülés után pár hónappal a hormonok miatt elkezd rettenetesen hullani. Kb. ebben a korban ér el a baba oda, hogy elkezdi tépni a hajat.

Elég rémisztő látvány egy fél éves gyerek egy egész komoly hajtinccsel a kezében, amit épp most tépett ki a hajadból.

:((

2011. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

nem vagyok olyan öreg,hogy a nagy élet tapasztalatokról kezdjek el rizsázni de nah...kicsi koromba sőt kb 12-13 éve skoromig mindig rövid hajam volt..és mindig hosszúra vágytam..Mondták is anyumék,hogyha hosszú lesz,akkor meg az lesz a bajom és tényleg :D Most is kb a hátam közepéig ér ahajam,de minden bajom van tőle..de sajnálom levágatni. A rövid hajjal egyébként is könnyebb bánni,nincs vele annyi macera...meg valamilyen szinten esztétikusabb is,nem lóg össze vissza a hajad...meg nem kell méteres hajászalakat kivadászni sehonnan sem,hogyha hullik a hajad :D

19/L

2011. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
És, ha a szülés közbeni hormonok nem tépázzák meg az ember haját, akkor is ha a gyerek/ek után vissza megy napi 8 órába dolgozni, hazaér mosson/főzzön/takarítson/legyen a gyerekkel/férjével... nem biztos hogy jut ideje vagy marad energiája a hosszú hajával bíbelődni. Nekem minimum i óra megmosni és megszárítani, rövid hajjal lényegesen könnyebb lenne és nem mástól venném el az időt. Most még elbíbelődök a derékig érő, dús hajammal, de 10 év múlva lehet már nem...
2011. júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
mert sokat kell vele bíbelődni, és ha már férjhez mentél, és gyereket van, akkor már azt csinálsz a hajaddal amit szeretnél... nekem pl. nagyon melegem van nyáron a hosszú hajammal, sokat időzöm vele reggel is... de ez van, nekem nem áll jól a rövid :/
2011. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!