Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha időközönként vágatok a...

Ha időközönként vágatok a hajamból, akkor gyorsabban nő?

Figyelt kérdés
Egy srác vagyok, aki több mint egy éve növeszti a haját. Hallottam olyat, hogyha időnként vágatunk a hajból, akkor gyorsabban nő. Igaz ez? Ha igen, akkor milyen időközönként ajánlott vágatni és mennyit? Azt is hallottam, hogyha minden nap mossa az ember, akkor is gyorsabban nő? Van ebben igazság? Mert elvileg a gyakori mosás se tesz jót a hajnak. Vagy van más megoldás is a haj növésének gyorsítására? Régen, amikor rövid hajam volt, akkor sokkal gyorsabban nőtt, havonta kellett vágatni. :)
2009. ápr. 5. 00:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szedjél vitaminokat meg ilyen hajnövesztő tabikat, az egészségügyi hajvágás is jöhet havonta de a minden napi hajmosást nem ajánlom
2009. ápr. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem a hajvágástól nő gyorsabban. Ez úgy működik, hogy ha időnként vágatsz egy kicsit a végéből, akkor nem lesz töredezett, tehát gyakorlatilag nem törik vissza az, ami egyszer már megnőtt.

Én is hallottam már arról, hogy a mindennapi hajmosástól gyorsabban nő a haj. Őszintén szólva szerintem ez csak amolyan "városi legenda" :)

Én különben minden nap mosom, de nem vettem észre, hogy rosszabb minőségű lenne, mint korábban. Megfelelő sampont kell használni, és én mindig vízzel higítom.


A hajnövesztésre egyébként a Bánfi hajszeszt tudom neked ajánlani, nekem bevált! (DM-ben kb 600 Ft.)

A csalánfőzetes öblítést is javasolják, de az nekem macerás volt: leforrázni, lehűteni, stb. Pedig állítólag az is serkenti a hajnövekedést.

Ja, és egy tuti tipp: esténként és hajmosás előtt az ujjbegyeiddel alaposan masszírozd át a fejbőrödet. Ez azért jó, mert élénkül a vérkeringés, ami szintén jó hatással van a hajhagymák működésére. :)

2009. ápr. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy marhaság, valóban városi legenda. (ettől függetlenül sokan annyira hisznek benne, hogy már lehülyéztek, amikor ezt kifejtettem nekik)

Gondolj bele; az, hogy a hajad végével mit csinálsz, hogyan befolyásolná a hajgyökeret, ahol a növekedés történik?


Hajmosásnál esetleg a fejbőr masszázsa segíthet (tehát az utóbbira lehet esetleg tenni a hangsúlyt a mosás helyett), másrészt meg valóban vitaminok hatásosak lehetnek.

2009. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!