Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek a 2005-ben lejárt...

Szerintetek a 2005-ben lejárt nivea naptej jó még? :D

Figyelt kérdés
sztem max a nem véd annyira, nem is baj, mert magas a faktorszáma, akkor így most pont jó lesz :D
2011. júl. 19. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Ez komoly??? 6 éves naptejet akarsz használni? Többet árt, mint használ... Semmit nem fog védeni. Pár száz ft-ért tudsz venni új naptejet...
2011. júl. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Semmi baja nincs, használd nyugodtan. Az elsőnek meg további jó sznoboskodást.
2011. júl. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
szerintem is jó max nem véd annyira, mondjuk szerintem már kicsit büdös lehet. Én egyszer lejárt testápolóval kentem be magam és muszáj volt még egyszer fürdenem olyan rossz érzésem volt utána :D
2011. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Kisfiamat bekentem több éve lejárt naptejjel. Leégett, de ami ijesztőbb, tele lett a bőre apró pöttyszerű kiütéssel, ami két napi Panthenol habbal történő kezelésre sem változott semmit. Szeretném megtudni, okozhatott-e egy öt éve lejárt naptej használata ilyen tüneteket, vagy ez egy egyszerű melegkiütés. Tanácsot kérnék, mivel kezelhetem kisfiam bőrét."


Dobd ki. Én amondó vagyok. Max. 1 évvel a lejárta után, de akkor már bőven a töredéke az SPF faktornak a védelme. De nem csak az a baj, hogy leégsz tőle, hanem könnyen allergiás kiütéseid lesznek. Amúgy én úgy tudom, hogy bármennyi is a lejárati idő, az a felbontás nélküli tárolásra vonatkozik, felbontás után csak egy évig használható biztonsággal. Nevezhetik sznobizmusnak, én inkább vállalom azt, hogy emiatt félősnek és sznobnak tartsanak, minthogy a bőröm egészségét kockára tegyem. Nekem nem éri meg. Pláne, hogy egészen megfizethető árban vannak már naptejek. Nem kell Garniert meg Vichy-t venni, a DM-ben, Lidl-ben, meg pl. az Aldiban tényleg párszáz forintért hozzájuthatsz egy olyanhoz, ami nem járt le. És sorra olvashatjuk, hogy a minőségében nincs különbség. Mérlegelj. Ez mindenkinek saját vérmérséklete szerinti döntése. Én nem kenném magamra. Egyszer-kétszer már megjártam a lejárt cuccokkal, meg hallottam is ismerőseim bőrgyógyászaton kikötéseiről. Pár hónap a lejárat után, vagy 1 év, az még csak-csak, de 6 év(!) az egy kicsit durva. Légy erős és kukába vele.

2011. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos, ma elmentem strandra, használtam, és nem lett tőle semmi bajom :) nem azért nem vettem másikat, mert sajnáltam rá a pénzt, hanem mert hirtelen ötlet volt, és nem volt alkalmam boltba menni. Egyébként meg szinte teljesen tele volt még, semmi rossz szaga nem volt, ugyanolyan az illata, mintha új lenne. És használt is, max. nem olyan erős. Köszönöm a válaszokat :)
2011. júl. 19. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!