Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajnövesztés tévhitek!?

Hajnövesztés tévhitek!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban sok kérdést és azok válaszát átnézegettem hajnövesztés témakörben.

És azt tapasztaltam, hogy igen megoszlik ez a téma. Nagyon.

Szeretném ha (én most párat összeszedve) tapasztalatok lapján beszélnénk a dologról, és nem hallomásokról. Íme az állítások melyek sokszor ellent mondanak.

Úgy jelzem őket, hogy a szám + a és b ami ahhoz kapcsolódó kettő állítást jelez.


(1.a)ha a töredezett hajvéget nem vágjuk le akkor egy idő után feljebb törik, és nem 2 cm-t hanem 6ot kell levágni.

(1.b )a töredezett haj nem törik tovább, ami el van törve az úgy marad, nem törik feljebb, főleg nem több cm-t. A haj növekedik, és a végén az a kicsi töredezett rész megmarad.

(2.a) ricinus olajat fejbőrbe is bele kell masszírozni.

(2.b.)a ricinus olajat fejbőrbe nem lehet masszírozni mert elzárja a pórusokat(nem levegőzik a fejbőr)

(3.a) a sok hajpakolás árt

(3.b)minél többször van hajpakolás a hajon annál jobb



Ennyi jutott hirtelen eszembe, de leginkább az első az ami elgondolkodtat hogy most melyik állítás igaz.

Én speciel nem szeretek hajat vágatni, elég fodrász fóbiám van. Már rég nem voltam..a törés ugyanolyan mint régen, nem tört el feljebb a hajvég.


Szeretném megkérdezni azokat akik megnövesztették a hajukat, hogy ők vágattak belőle? Vagy nem?

Egyik bnőmnek úgy nől a haja mint a gomba és ő nem is vágat csak kb 2 évente de akkor vállig a seggig érőből. :)

Jó neki, hogy így nől.

Ő speciel nem vágat. És szép neki..


Megköszönök minden tapasztalatot ami nem csak állítás hanem tény minden hajnövesztő társam nevében.

Szép napot mindenkinek..


2011. júl. 7. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom, hogy amíg tört a hajam vége, addig vágattam belőle, mert ronda volt. Már nem törik. Most is vágatok néha, mikor már nagyon nem egyenes a vágás, vagy hogy is mondjam... Fél-1 évente 2-3 cm-t.

A ricinus olajat a fejbőrömbe és a hajamra is kenem. Olyat még nem is hallottam, hogy fejbőrbe nem lehet. Akkor hogy hat?

Nemrég még ezer féle dolgot kentem a hajamra, hogy szebb legyen. Újabban elhagytam ezeket. A rövid távú tapasztalat erről, hogy a hajam nem nyalódik a fejemre, és többnek látszik.

2011. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A töredezett haj egyre feljebb törik ha nincs vágva, de attól még ugyanúgy nő. Szóval mindkettőben van igazság. Főleg az az oka annak, hogy egyre jobban törni fog, hogy a töredezett haj sokkal inkább gubancolódik. Ha a vége kócos, akkor a fésű sem megy át rajta olyan könnyen, és ilyenkor a fésülés is csak további károkat okoz, nem is beszélve a hajkefékről. Ezen felül ha sérült a hajat borító kutikularéteg, akkor a haj nem tartja meg a nedvességet, amitől száraz lesz és még inkább törik.

A ricinust a fejbőrre kell elvileg kenni, mert ha lenne hajnövesztő hatása (ami szerintem nincs, tapasztalatok alapján), akkor a haj alsóbb részéről nem jutna el a fejbőrig, ahonnan a haj nő.

A pakolás nem árt, sőt, az a jó, ha minden mosás után használod. Mivel a samponokban (99%-ában) szulfátok vannak, ezek teljesen lemossák az előző pakolást és a hajad védtelen lesz a sérülésekkel szemben.


Ez a fodrász mizéria nálam úgy nézett ki, hogy egyszer 15 éves koromban (most 21 vagyok) a fodrász a kért 5 cm helyett 15 cm-t levágott a hajamból, ami előtte kb. csípőig ért. Totál kiakadtam, és azóta nem is voltam fodrásznál. A gond akkor kezdődött, mikor 4 év múlva kb. fenékig ért a hajam, de a hátam közepénél kezdett elvékonyodni, és a vége rettenetesen vékony volt. Eléggé törött is. A szokásos hibákat követtem el: műanyag hajkefével fésültem, az átlagos samponokat és balzsamokat használtam, pakolást soha, mindig kiengedve, copfban, vagy feltekerve és egy hajgumival összefogva hordtam. Kb. 2,5 éve elegem lett belőle, és eldöntöttem, hogy ha törik ha szakad, nekem akkor is egészséges és dús végű hajam lesz, mert tovább akarom növeszteni. Elkezdtem a neten kutatni haj ügyben, mindent áttanulmányoztam és kipróbáltam a praktikákat a siker érdekében. Elkezdtem magamnak vágni a hajam a havonta, 2 hetente, óvatosan bánni vele és megvédeni minden károsodástól. Most jutottam el odáig, hogy meg vagyok elégedve a hajam állapotával. A sok vágás miatt a vége jó vastag lett, lenőtt a törött rész és most már egészséges, nagyon szép fényes is. Teljesen rendbe jött, de ehhez 2,5 év, nagyon sok kitartó ápolás kellett. Most, hogy egészséges már fele annyi gond nincs vele, mint amikor sokkal rövidebb volt, de törött.

Ha semmiképpen nem akarsz vágatni, mert akarsz veszíteni a hosszából, akkor van egy tippem. Szinte mindenki ezt csinálja, akinek nagyon hosszú a haja. Veszel egy hajvágó ollót, beülsz az ablak elé vagy az udvarra, ahol jók a fényviszonyok és természetes fény van. Előrehúzod a hajad és egyesével nekiállsz levagdosni a törött hajszálakat, a törés fölött kb. 1 cm-rel. Nekem ez is rengeteget segített anno. A másik szent grál a jó hosszú hajnál az olajozás.

2011. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ohh..

nagyon köszönöm ezt a sok tanácsot. :)

ezt a hajvágást kipróbálom..

én is emiatt félek a fordásztól, mert bármit mondok neki másképp vágja le. Egyszer a hátközépig érő hajamat vállig érőre akartam és vízesen levágta a frufrumat is megfelelő hosszúra, csak hát megszáradás után olyan rövid lett...a frufrum kb a homlokom közepéig nem ért. nagyon kiakadtam..Meg nekem volt h pengével tépték szárazon a hajam. Csak akkor még nem tudtam h az mennyit árt.

Azután jött a vágás.


Na lefogom vágni.. :) Így azért nyugodtabb vagyok.


Köszönöm még egyszer szerintem sokaknak segítettél :)

2011. júl. 8. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!