Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hennás hajra lehet rendes...

Hennás hajra lehet rendes hajfestéket tenni?

Figyelt kérdés
Kb. 1.5 hónapja befestettem a hajam hennával, és most vissza szeretnék térni a rendes hajfestékre, mert a hennától hullik a hajam. Hallottam, hogy nem szabad egy ideig ráfesteni a hajfestéket. Igaz? Ha igen, mennyi idő után lehet ráfesteni, és mi történne, ha lefesteném?
2011. júl. 6. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, h rendes festés előtt alergia tesztet kell csináltatni, mert elvileg ha hennával van festve, akkor alergiás is leszel. A legtöbb festék dobozára rá van irva, h hogyan kell megcsinálni. Örülök, ha segithettem :)
2011. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pihentesd még kb ennyit, utána már festheted. Legalábbis a barátnőm így csinálta, hogy 3 hónap után festette sima festékkel, és akkor már nem lett belőle gond.

De hogy picit kötözködjek, egész biztos, hogy a hennától hullik? Mert én nagyon rég óta azzal festem, meg ismerek még egy csomó embert, aki szintén, és nem hogy panasz nincs rá, de mindenkinek csak szebb és egészségesebb lett tőle a haja. Milyen hennát használtál?

2011. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az Eagles's Hennát használtam, de szerintem biztos, hogy attól hullik, mert előtte nem hullott egyáltalán. Egy fodrász is mondta, hogy sokan panaszkodnak a hennára, mert nekik is nagyon hullik tőle a hajuk.
2011. júl. 6. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Hennára nem szabad festeni. Meddig? Amíg le nem nő, hivatalosan.

És ha már ettől hullik a hajad, garantálom, hogy a festéktől még jobban fog. :S

2011. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eddig rendes hajfestékkel festettem, de átváltottam hennára, mert gondoltam, hogy az jó lesz, mert természetes anyagokból van. Akkor is már le volt festve a hajam hajfestékkel, sőt még ki is volt szőkítve egy részen és le lett festve pirossal, és úgy lett rátéve a henna (persze az előző festés kb. 1 hónapja volt, nem lett előbb ráfestve a henna). Nem lett akkor baja a hajamnak, mert nem váltott ki allergiás reakciót.
2011. júl. 6. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!