Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egy nagy piros dudor nőt az...

Egy nagy piros dudor nőt az arcomon, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra, először nem volt piros, csak a kemény csomót éreztem, nem pattanás, mert kb 10szer nagyobb, kb mogyorónyi és az arc csontomnál van, ahol soha semmi pattanásom nem jött ki. (régebben tiniként is volt egy kettő, akkor fájt is, 1 hónap múlva múlt csak el, nem lett pattanás belőle)

Ez mi lehet, és mit tehetek ellene?


2011. júl. 4. 08:08
 1/7 anonim válasza:
100%
Lehet pattanás, csak az arccsont (járomcsont) környékén vastagabb, más állagú a bőr, és az alatta befulladt pattanás tud ilyen külsőt ölteni. Menj el gyorsan egy bőrgyógyászhoz, vagy egy igazán profi kozmetikusnak is megmutathatod - biztosan meg tudják ítélni, miről van szó. A lényeg, hogy ne piszkáld, ne nyomkodd, mert nagyon csúnyán be tud lobbanni az ilyen. Bizd szakemberre, de MÉG MA, ne agyalj rajta napokig. Fájdalmat egyik sem fog okozni, ne félj.
2011. júl. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ilyenekhez nem szabad hozzányúlni, majd szépen elmúlik magától, vissza fog húzódni. Tudom, hogy nehéz megállni, de ne piszkáld, akkor sem ha fáj.
2011. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ma már az államon is kijött kettő... nemtudom mi ez, nem lehet hogy valami allergia?

Nem csípett meg semmi.. de kb olyan dudor mint egy darázscsípés. Nem nyomkodom (mivel nem is tudnék mit..), nem piszkálom de egyre csúnyább.. A bőrgyógyászatra már betelefonáltam, 1 hét múlva van csak hely, szabadságon vannak.. addig mit csináljak?? Olyan mint egy daganat vagy ciszta..

2011. júl. 4. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban kérj rá valamilyen krémet. Ha most hirtelen több is kijött, akkor annak biztosan oka van, de ezt majd a doki tudja kideríteni.
2011. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha a bőrgyogyin szabi van, menj be a helyi rendelőbe, a háziorvosnak mutasd meg, ha van kórház a közeledben, akkor az ügyeletre! Mindenképp meg kell nézze orvos, főleg, ha terjed, ne várj semmire. Sebésznek is megmutathatod, belgyógyásznak is, mindkettő tudjatja, mi lehet ez - valóban lehet kaja- vagy csípésallergia, és még sok minden. Ne várj vele. Mielőbb szakértő kézbe kerülsz, annál hamarabb tudnak segíteni.
2011. júl. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
voltam bent.. a háziorvos elküldött a bőrgyógyászatra..:D Mert fogalma sincs mi az..:(
2011. júl. 6. 11:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mitől volt ez neked?

2020. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!