Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az arcomon egy mérges pattanás...

Az arcomon egy mérges pattanás nőtt?

Figyelt kérdés
Mit kéne vele tennem? Már egy hete ittvan, tegnap előtt megnyomtam de nemjön belőle semmi, és azóta csak dagadt..
2011. jún. 15. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Tűvel felszúrod akkor kinyomkodod amennyire csak lehet még a vérzést is aztán fertőtleníted.
2011. jún. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jegeld valamivel, ami lehűti egy kicsit és a dudor is kissebb lesz! ezen kívül mindenképpen kenegesd valamilyen erre szolgáló krémmel vagy zselével, DE ami a legfontosabb, hogy SEMMIKÉPP SE NYOMKODD!
2011. jún. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valami arctisztító tonikot kellene szerezni rá. Én a szurkálást nem tartom jó ötletnek. Napjában többször bekened a tonikkal (vagy lehet, hogy alkohol is jó rá - nem a 70 %-os), elkezd majd visszahúzódni, vagy kifakad. A kamillateás borogatás is használhat, mert az meg gyulladáscsökkentő. Ha nagyon nem akar múlni, akkor bőrgyógyász.
2011. jún. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Bőrgyógyász egy pattanás miatt? Na ne már!

Kamaszkoromban sosem voltam egy pattanásos fajta,ha ki is jött havonta egy az ilyen hatalmas "mérges" pattanás volt. Eleinte én is hagytam,gondoltam majd kifakad magától. Aztán egy megfázással orvosnál voltam,és mikor meglátta a doki,ő is fogott egy tűt,picit megszúrta,és már jött is kifelé az a sárgás-gennyes gusztustalan trutyi. Azóta is így csinálom,nem csak nyomom a nagyvilágba,mert ez egyszer csak kitör,és akkor elég rendesen szétszakad a bőr,és napokig ott a helye,nem beszélve arról,hogy varas lesz. Csak megszúrod,és lassan nyomod kifelé,nem lesz semmi bajod nyugi! :)


25/N

2011. jún. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátomnak is volt ilyen mérges pattanása, elég nagy dudor és nyomogatta kifele majd egy jó kis szép heg maradt neki..:/ Szóval ne kisérletezz,inkább borogasd...szerintem..
2011. jún. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Bőrgyógyászt végső esetre írtam, ha nagyon begyulladna.

Továbbra sem értek egyet a szurkálással. Még egy kisebb pattanásnál is csak ront a helyzeten, ha idő előtt elkezdni nyomkodni. Ha kenegeti hamarabb elmúlik. Gyógyszertárban is tudnak rá valamit adni, gondolom, de mondom, nem kell odáig elmenni. Pár száz forint fabulon arctisztító tonik vagy borogatás.

2011. jún. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm.:)
2011. jún. 15. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Heg csak akkor marad,ha a sebet levakarja.
2011. jún. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Aspartia válasza:
szerintem hagyd, majd elmúlik, nekem nagyobb, de normál pattanástól is maradt heg a bőrömön, pedig orvos kezelte le....szóval :D
2013. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!