Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Eléggé pattanásos és mitesszer...

Eléggé pattanásos és mitesszeres az arcom:S semmilyen arc tisztító nem használ:S mit tudnék vele kezdeni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
KOZMETIKUS, pénz vagy nem pénz, el kell menni mert az megtudja oldani az nem állapot akkor sem ha az ember saját maga nyomkodja.A kozmetikus legalább majd tud valami tanácsot adni a pattanásokra. Meglátod érdemes lemenni ;)
2011. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg bőrgyógyász. A kozmetikus csak külsőleg a kisebb problémákon tud segíteni, de a pattanásoknak belső okai vannak. Tehát a kozmetikus azon tud segíteni, hogy a meglévők elmúljanak, de a bőrgyógyász azon is, hogy ne jöjjenek ki újak.
2011. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én bőrgyógyásznál voltam. Nem tudom, hogy milyen jellegű a pattanásaid. Nekem 17-18 éves korom körül az arc csontom mögött, a fül előtt (remélem el tudod képzelni, hogy pontosan hol) volt rengetek, miteszeres, majd ebből kialakuló zsíros pattanás (ja a hátamon, lapockámon, váll hátsó részén is volt egy csomó). A doki azt mondta, hogy előfordulhat, hogy hormonjaimmal van probléma (ebben a korban előfordul) és valószínűleg allergiás vagyok a kakaóra is.

A-vitamin kúrát/bombát írt fel. Ezt egy vérvétel előzte meg. Fél évente szükség van a vérvizsgálatra, hogy megnézzék a májfunkciót (a túlzott A-vitamin szedése miatt megnőhet a máj és a májenzimek).

Én kb 1 évig csináltam és használt. A kezelés végére teljesen elmúltak, most 23 vagyok és azóta nem jelentkezett a probléma (leszámítva persze az apró pöttyöket, ha túl fűszeres, sós kaját eszek, esetbe túlzásba viszem a csoki és a cukros üdítők fogyasztását - bár ez szerintem a legtöbb embernél így van)


Szóval én a bőrgyógyászt választanám mindenképpen, mielőtt megkínzatom magam egy kozmival :)

2011. jún. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Először mindenféleképpen menj bőrgyógyászhoz, ő segít, és megmondja majd azt is, hogy szabad-e kozmetikushoz menned vagy sem.

Amúgy nekem még az Aknesol nevű pattanástalanító segített sokat, bár ha érzékeny a bőröd, nem ajánlatos, mivel eléggé ki tud szárítani.

2011. jún. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!