Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aluminium-tálkás gyantát...

Aluminium-tálkás gyantát (100ml) hogy lehet melegíteni? Elég két lábra, vagy még marad is? Ez egyszerhasználatos vagy többször is melegíthető?

Figyelt kérdés
aluminiumot mikróba nem lehet tenni, ha jól tudom
2011. jún. 1. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem az egy életre eég kb ami a tálkában van. Egy kis tűzre rakható edényben (nyeles lábas, vagy ilyesmi, de pici), a gázon tudod megolvasztani, úgy, hogy közben folyamatosan kevergeted, és ha forrni kezdene, akkor leveszed a tűzről, vársz egy kicsit majd visszateszed (mert a széle elkezd forrni, amikor a közepe még szilárd).

Ha felolvadt, akkor vársz, amíg hűl, közben néha megkevergeted, hogy egyenletesen hüljön. Amikor már kicsit sűrűbb (olyan sűrűbb méz állagú), akkor spatulával kiveszel egy kicsit és lehetszteled a kézfejen, hogy nem túl meleg-e. Ha bírod, tehát jó a hőmérséklete, akkor felkened, megvárod, amíg a bőrödön megszilárdul, majd egy hirtelen mozdulattal kézzel letéped. Ne kend túl vastagon, de túl vékonyan se, szóval azért legyen egy vastagsága, mert ki kell bírnia, azt ahogy letéped (különben eltörik közben).

Én amibe már egyszer beleragadt a szőr azt ki szoktam dobni, de ismerek olyat, aki azt is újramelegíti és leszűri. Akárhányszor újra lehet amúgy melegíteni.

Vannak ilyen trükkök, hogy pl én előtte a gyantázandó részt behintőporozom, így a bőrömre nem ragad rá, vagy könnyen leszedhető. Plusz utána is be szoktam hintőporozni.

Ha semmiképpen nem jön le, akkor a seggenzin oldja, de erre a legritkább esetben van szükség, mivel ez nem ragad, mint a patronos társaik...

2011. jún. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*sebbenzin :D bocs, vakon gépeltem, ez lett az eredménye... :D
2011. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi! akkor ide nem kell lehúzó csíkot használni?
2011. jún. 3. 14:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!