Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van itt olyan, aki csak...

Van itt olyan, aki csak vízzel mos arcot, nem használ se szappant, se arclemosót?

Figyelt kérdés

Állítólag ez segít a pattanásos bőrön.

Azoktól kérdezném, akik így mosnak arcot,

vannak pattanásaitok?

nem száratja ki a víz a bőrötöket?

hidratáló krémet használtok? ha igen, milyet?


2011. máj. 23. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azóta sokkal tisztább a bőröm, mióta nem használok semmiféle lemosót. Egyedül arcradírt használok, abból is csak természetes alapanyagú, agyagos radírt.
2011. máj. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Alapjáratban csak vízzel mosom.

Kivéve, ha nyári kánikulában agyonizzadok a szmogos belvárosban, vagy vidéken poros munkát végzek. Ekkor használok szappant. Meg akkor, ha jönnek a pattanások és azt hiszem, majd a szappan leszárítja...

Nos nem... :-)

Volt, hogy rendszeresen szappanoztam, hogy hátha akkor nem jön patt, de semmi különbség nem volt, úgyhogy lustaságból maradok a csak víznél...

Volt, hogy arctisztítót, ilyen pattanásmegelőzőt használtam rendszeresen mosakodás után naponta kétszer is, de akkor se lett kevesebb patt.


És 25 éves korom óta van több-kevesebb pattanásom, addig nem volt jellemző, szóval nem kamaszkori kinövős dolog.


Szóval mosakodás nem befolyásol szerintem.

Néha egy kis élesztős trutyival vacakolok, attól lesz puha bababőr, aztán ennyi.

2011. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, én :) Naponta 3x megmosom (reggel-délben-este) meg még étkezések után is. Nincs pattanásom (1 hónapban max 1-2, de az is eü. okok végett), nem száraz az arcom és nem használok krémet. De azt elárulom, hogy kamasz koromban sem volt egyáltalán pattanásom. Az utóbbi fél évben kezdett el zsírosodni az arcom, de szerencsére a víz segít :)


19/L

2011. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Én 6-7 éve küzdök a pattanásokkal (19 vagyok), de eddig semmi nem segített igazán. Most simán vízzel mosom pár napja, mert elegem lett a sok arclemosóból, tonikból meg krémből, amik nem használtak semmit.

2011. máj. 23. 12:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szappanozom az arcbőröm, viszont sokat krémezem. Havonta egyszer használok bőrradírt.

Pattanás nagyon ritkán van, talán félévente egy. Olyankor fogkrémet teszek rá, ha éppen nem kell kimozdulnom.

Lehet, hogy a genetika is közrejátszik, de meggyőződésem, hogy arcra nem szabad szappant használni, viszont a krémekkel ne fukarkodj, megéri.

2011. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig használtam ilyeneket, de egyszer bekerültem a kórházba és nem tudtam akkor mozogni, tehát nem tudtam arclemosókat használni és ezerszer szebb lett a bőröm egy hét után. Ma már ritkábban használok, általában a meleg miatt.
2011. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Próbáltam, de csak rosszabb lett a helyzet. xD

Víz belsőleg hatásosabb,meg azért a sok rádragadt koszt nem hozza le a víz, meg ha sminket használsz azt se. És kiszárította a bőrömet is, bár a legtöbb tisztító "csodaszer" is. De van akinek beválik, szerintem alkati és környezeti kérdés is.

2011. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Pattanásos bőrre gyógykozmetikumokat kell használni, Vichy-t vagy ami még jobb, La Roche Posay-t (drogériás vacakokra nem érdemes költeni) amik szabályozzák a faggyúműködést. A sima víz nem szedi le a rárakódott faggyút, napi koszt, port, amiből aztán a mitesszerek képződnek. A sima vizes lemosás nem tisztít, főleg a mai világban. Használni kell lemosót, aztán hidratálót. Nagymamám mosta az arcát kizárólag hideg vízzel, de neki alapból szép volt a bőre és falun laktak.
2011. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Volt egy időszak amikor iszonyat sok pattanás jött ki az arcomon,kozmetikus kitisztította a pórusaimat és utána a la roche posay-től használtam az effaclar termékcsaládot és sokkal szebb lett a bőröm.Szerintem nem elég ha vízzel mosod az arcodat,nem tudja eltávolítani a sok koszt és zsírt.És arctisztító gélt használok de volt már hogy fürdés után amikor csak sima vízzel mostam meg az arcomat és nem tisztítottam meg rendesen mert elaludtam egyből kijött másnap reggelre pár pattanás.
2011. máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

én régóta vízzel mosom. tudom, barbárság, de még a sminket is. hetente viszont szánok rá 20 percet, és akkor arcradír, tonik, hidratálókrém. eddig amióta az eszemet tudom, max 10 pattanásom volt. bár az is lehet, hogy alapból szerencsés a bőröm típusa.

21L

2011. máj. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!