Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan egyeztethető össze a...

Hogyan egyeztethető össze a borotva a fémallergiával?

Figyelt kérdés
elég komoly fémallergiám van, és a borotvától is sebes lesz a bőröm. gyantázni félek, főleg bikinivonalon. javaslat?
2011. máj. 18. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is fémallergiám van, de a borotvától semmi bajom, elvégre az csak pillanatokra érintkezik vele. Nem lehet, hogy rossz technikával borotválod magad?

Egyébként ha se ez nem jó, se a gyanta, akkor epilátort javaslok.

2011. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem allergia. Eleve olyan anyagból készül, meg tényleg alig van kontaktus. Viszont ha életlen, olcsó, vagy szimplán rossz borotvát használok, nálam is van baj bőven. Használj habot, az eldobható borotvát lehetőleg he fél évig nyüstöld, és bikinivonalnál pl. véletlen se szőrnövekedéssel szemben használd, na nálam attól megy ki a biztosíték legalábbis és csúnya lesz, tiszta pöttyös, véres, stb.

Gyanta sem halálos, bár ha régebb óra borotvát használsz, akkor pár alkalommal tortúra lesz. Na meg persze ne otthon ess neki eleinte, bikinivonalnál meg pláne! Amúgy sem hiszem, hogy sikerülne, de könnyen megégeted magad, begyullad, lerántod a bőrt, stb. :S

2011. máj. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom kipattog a bőröd. Szerintem sem fémallergia...Ha az is, van a borotvától nem hiszem, hogy előjönne. Alaposan puhítsd fel a szőrt, habbal. érdemes megvenni a drágább borotvát , mert tovább bírja, és sokkal élesebb....
2011. máj. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
azért írtam, hogy fémallergia, mert tényleg ez a bajom. most voltam allergológusnál, és ránézésre megállapította,, hogy krómra, nikkelre és kobaltra biztos hogy allergiás vagyok. a testem más részein jönnek ki a sebek, de ahhoz, hogy elkerüljem ezeket semmiképp sem érintkezhetek fémmel. szóval nem a borotva minőségével és technikával van bajom. csak nem tudom, hogy mi lenne a legideálisabb módszer, mivel az epilátor is fém. gyantát nehezen viselném el, akkor marad a szőrtelenítő krém?
2011. máj. 19. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!