Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A henna alapú hajfestéket...

A henna alapú hajfestéket lehet szívatni?

Figyelt kérdés
Hogy lehetne kiszedni a hajamból? Vagy esetleg rá festhetnék tartós színes hajfestékkel?
2011. máj. 8. 00:58
 1/5 anonim válasza:
Szia! Henna alapú festékkel festett hajat szigorúan tilos leszivatni! A hajadnak a legjobb az lenne ha megvárnád amíg lenő!!!
2011. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leszívatni nem lehet, mert ez nem a haj belsejét, hanme inkább a felületét színezi.

Vannak olyan hajsamponok, amíg arra vannak, hogy nagyon alaposan megtisztítsák a haj felületét az olyan dolgoktól, amik felhalmozódhatnak rajta, pl aki rendszeresen úszik a klór, hajpoló termékek...stb. Kb ilyen mélytisztító sampon, tuti lehet hasonlót kapni magyarországon is. Esetleg ha nagyon nem találsz, akkor a sima klaszzikus head&shoulders is sokat fakít a hajon.

Amúgy ezen kívül jó hír, hogy a hennázott hajra elvileg nem, de a gyakorlatban, ha már több, mint egy hónapja volt hennázva, akkor rá lehet festeni, de meg fog maradni a vöröses fénye a hajnak, világosítani nem lehet, tehát csak sötétebbre tudod festeni. Előtte mindenképpen csináld eg a tesztet, emit ugye normál esetben is meg kéne, csak nyilván mindenki elsumákolja, hogy egy nagyon pici hajfestéket kikeversz és egy tincs hajon kipróbálod, hogy milyen lesz. Ezt nem muszáj a fejeden amúgy, én le szoktam vágni valahonnan, hosszú dús hajam van, úgysem látszik (és szökőévente egyszer van erre szükség, amikor tényleg valami nagyon újat csinálsz). Ez ebben az egy esetben tényleg fontos, mert a henna pigmentjei erősek, nem tudhatod, hogy hogyan keverednek a többivel és elképzelhető, hogy nem fogja be a festék.

2011. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Kb 3 hete festettem be a hajam, de mivel hetente 2x mosom ezért már szinte nem is látszik. Ki fogom próbálni a samponos dolgot:)

Esetleg nem tudtok olyan lila hajfestéket ami nem jön ki 3 mosás után és esetleg ammóniamentes?

2011. máj. 8. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Fodrászkellékesnél biztos fogsz kapni lilát.

Nem tudom, hogy ammóniamentes-e de szerintem nem, a loreal egyik keverőszíne, a marijel mix mauve, ez tiszta lila, de más színhez kell hozzákeverni. Mindenképpen világos, hamvas árnyalathoz keverd, tehát pl 8.1 hamvasszőkéhez, vagy 8.2 lilás szőkéhez. A keverőszínek között amúgy lehet, hogy találszmég lilábbat is, de azt vedd figyelembe, hogy ezek csak világos hajon működnek, és a henna sárgás színe és a lila kicsit emlegesíti egymást, tehát lehet, hogy szürkés lesz a végeredmény. Őszintén, bár a keverőszínek táblázata pont nincs meg itthon, de szerintem egy rezes árnyalatból nehezebb lilát csinálni, mint feketéből szőkét, mert a kettő pont komplementere egymásnak.

Amúgy ha nem vasalod a hajad, akkor a palette xxl colorból is van lila, bár az egész sötét, és továbbra is fennál ez az összefárhetetlenség a színek között. Ha vasalod a hajad, akkor ne használj xxl colort, mert ez inkább bevonja a hajat, mint belemegy, és azok a polimerek, amik a hajadon vannak 200 fok körüli hőmérsékleten beleolvadnak a hajadba.

2011. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm 3. kommentelő!:)

Venita henna color lilás festékkel festettem a hajam, szóval nem vöröses árnyalata van hanem mostmár ilyen gesztenyebarnás-lilás (ugye a kopás miatt).Ezért gondoltam és kérdeztem hogy lehetne világosítani a hajam. Talán az is baj lehet, h 4 éven keresztül fekete voltam(2-3 hónaponta festettem mivel műrasztám van, így nem látszott a lenövés) de az utóbbi fél évben mindíg ledobta a feketét is,csokibarna lett.Azért váltottam a henna alapúra mert nagyon hullott a hajam a feketétől.Ezt a festéket is fodrászkellékesben vettem.

2011. máj. 8. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!