Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha minden nap megmosnám csak...

Ha minden nap megmosnám csak vízzel a (félhosszú) hajamat, tiszta maradna?

Figyelt kérdés
Szóval ha nem használnék sampont, meg ilyeneket, de mindennap mosnám vízzel, akkor mi lenne?
2011. márc. 29. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
ugyan úgy zsírosodna mint eddig... az csak tiszta víz, nem ér semmit, a piszkot nem mossa le sampon nélkül
2011. márc. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csak pazarlod a vizet..Inkább mosd meg hetente egyszer a hajd,de akkor samponnal.
2011. márc. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vizet nem hiszem hogy pazarolnék, zuhanyozni így is úgy is kell. :) Na mindegy, köszi a válaszokat!
2011. márc. 29. 02:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hallottam olyat,hogy egy pasi nem mosott mással hajat,csak tiszta vizzel. Az elején nagyon zsirosodott neki,de utána (néhány hónap elteltével) nagyon szép és tiszta lett a haja. A tisztaságot onnan tudom,hogy megvizsgálták a fejbőrét,és nem volt szennyezettebb,mint annak,aki samponnal mosta a haját. Ezt a linket találtam:

[link]

2011. márc. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A spektrumon volt a What's Good For You?-ban, hogy igen, egy darabig dzsuva, aztán elkezd tisztának TŰNNI, de csak a hajrésze. Itt is megvizsgálták a műsorvezetők fejbőrét, és undormány volt.
2011. márc. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
szerinted az elmúlt évezredekben mivel mosták az emberek a hajukat? hát nem samponokkal meg különféle vackokkal, csak tiszta vízzel. és nem rohangáltak zsírtól csöpögő fejjel. sokkal egészségesebb, ha nem kensz minden sz.r vegyszert a fejedre. bár tény, hogy az elején nehezebb lesz, amíg a hajad megszokja ezt a természetes állapotot, és eleinte pár hétig/hónapig zsírosodna. sok sikert és kitartás hozzá, én drukkolok neked!
2011. márc. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: ott voltál, hogy tudod, hogy nem volt zsíros a hajuk...? Amúgy elég régóta főznek szappant, azzal mosták a hajukat, és nem volt jellemző az alsőbb rétegekben a tisztaság elvileg... xD

Hát... az a baj, hogy a zsírt nem igazán oldja a víz, és a minenféle koszt sem biztos, hogy maradéktalanul leviszi. Márpedig a sok mocsok, amit egy séta alatt összeszedsz, jobban árt a hajadnak, mint néha egy kis sampon. Ja és a víz szárítja a bőrt és a hajat is, főleg ha még meg is szárítanád. Tehát összességében legalább ugyanolyan ártalmas. Nyáron ha megiizadsz, és előtte nap mostál hajat, akkor jó megoldás, de nem szabad minden nap. :S

2011. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 07:45-nek

Akkor te nem nagyon ismered a történetet vagy kevés dokumentum filmeket nézel.

Régen nem használtak sampont ez igaz..De nem voltak egészségesek,hiszen tele voltak bolhákkal,tetvekkel.A városiak parókát hordtak,és sokszor a toronymagas parókákban pókok,egerek,egyéb állatok vertek tanyát.

Vidéken is a tetvesség hozzátartozott a hajviselethez..

Olvass utána,vagy nézzél ilyen témájú dokumentum filmeket,és bizony csodálkozni fogsz,hogy milyen élet volt az elmúlt évezredekben...

(csak megjegyzem a nagyanyáink már használtak szappant,sampont hajmosáshoz)

2011. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom akkor mi az igazság, de még ha 2 hét után valóban öntisztuló a haj, akkor sincs két hetem rá hogy zsíros fejjel mászkáljak sajnos. :) Mindegy, köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 30. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!