Mennyi idő után hat a szolárium?
Múlthét kedden voltam először, állóba, 12 percet. Mível nem látszott meg semmi, ma volt megint, 18 percet. Mintha már halványan látszana valami, de semmi extra. Hányszor milyen időközönként járjak szoliba hogy szép barna legyek?
Valamint: 60 perces álló bérlet 4000-ért drága?
Oda kaptam valentin napra egy bérletet szóval muszáj vagyok lejárni, még fél óra van a bérletből. Egyébként ez KIWI szolárium tehát elég nívós :( a 60 perces bérlet egyébként majdnem 5ezer forint, csak a valentin nap miatt adták olcsóbban picivel több mint egy ezressel.
Köszi a válaszokat!!
Tudom régi cikk, de hogy tudtok ennyi baromságot összehordani???!!!
Kedves kérdező!
Talán az első legfontosabb tudnivaló, hogy érdemes neves szoláriumokba menni, mert ott nagyobb rá az esély, hogy rendszeresen karbantartják őket, betartják a biztonsági előírásokat. Mivel debreceni vagyok, ezért Debrecenben tudok szoláriumot ajánlani, ami a Solisun szolárium. 3 helyen is van és, ha biztosra akarsz menni érdemes a fő szalonukba menni, ami a Kálvin téren van, mert ha valamelyiket, azt biztosan toppon tartják 0-24, és ez minden más szoli cégre is igaz.
Ne azt nézd, hogy hol olcsóbb, mert az egészséged többet ér az egódnál. Vagy számodra tényleg megéri az a pár 100 forint különbség, hogy aztán lehet az egész életed tönkretegye, mert elhanyagolt helyre jártál? A szoláriumozás veszélyes tud lenni (és a napozás is legalább ilyen veszélyes, ha ész nélkül csinálja az ember), jobb ha nem kockáztatsz és rászánod azt pár 100 forint többletet és betartod a szoláriumozás szabályait.
Fontos, hogy fokozatosan növeld a szoláriumban töltött időt BŐRTÍPUSODTÓL FÜGGETLENÜL. Nem számít mennyire vagy barna és nem számít mennyit napoztál előtte, ha egy ideje nem szoláriumoztál vagy ez lesz még a legelső alkalom, akkor kezdd 6 perccel (általában a szolárium szalonokban 6-9-12-15-18-stb percekre lehet bemenni), majd minden alkalommal feljebb léphetsz eggyel, ha nem égtél le, nem lett tőle semmi bajod. És csakis ebben az esetben növelheted! Heti 2 alkalom teljesen elég, de minimum 48 óra teljen el két szoláriumozás között és aznap ne napozz! Szolárium szemüveg használata előírás szerint kötelező, gyakorlatban pedig erősen ajánlott. (Ez annyit jelent, hogy nem fogják megkérdezni/megnézni, hogy van e nálad, mert szintén a te érdeked, nem pedig az övéké, de a legtöbb szalonban adnak szemüveget, ha kérsz. Ha nem vagy kreol, gyorsan barnuló bőrű, akkor érdemes ((200-szoros) bronzosító tartalmú) szolárium krémet használni, hogy jobban barnulj és tartósabb legyen a barnaságod. Igen ezek nem olcsó krémek, 200ml-es kiszerelésben 5-6000 körül kezdődnek a minőségibb darabok, 400ml-es kiszerelésben pedig 9-10 000 körül és a felett. Általában lehetőség van a krémet a szoláriumban hagyni és amikor mész odaadják, hogy felkend, de ha nem laksz túl messze a szolitól, akkor az én véleményem szerint kényelmesebb otthon felkenni. (Nekem szerencsére csak 5 percre van gyalog.)
A kreol, barnább bőrűeknek teljesen felesleges ilyen krémeket használni, ők ugyanis simán lebarnulnak mindenféle krém nélkül.
Most már, hogy rendbe raktuk az alapokat, térjünk rá a szoláriumgépek fajtáira. Van álló és fekvő szolárium. Testünk pigmenttermelő képességének kimaxolása érdekében álló szoláriumot használjunk, egyrészt azért, mert ez a természetes testhelyzetünk (ennél részletesebben ebbe nem mennék bele, mert akkor holnap reggelig írhatnám), másrészt pedig mert a fekvő szolárium foltosan barnít, ami azért van mert ahol a tested érintkezik a szoláriummal (főleg a lapockák, farcsont/a teljes fenék) ott a nyomás hatására csökken a vérellátás, márpedig ahova nem jut elég vér ott nem/kevésbé fog történni új pigmentsejt termelés, mert a szervezeted a jelenlegiek életben tartására fog koncentrálni. (Aki tanult biológiát az ezt jól tudja, hogy az emberi szervezet a túlélésre van programozva.) (És itt jegyezném még meg, hogy nagyon jó ötlet edzés után használni a szoláriumot, mert ekkor a legnagyobb a vérbőség az egész testedben.)
És nem, nem megoldás az, hogy forgolódsz hol a hasadra, hol a hatádra, sőt eszedbe se jusson, a fekvő szoláriumok úgy lettek tervezve (egészségi, biztonsági szempontból is), hogy az ember hanyatt fekve helyezkedik el benne. Előre is bocsánatot kérek azért, amit írni fogok, de ha a szoláriumozást választottad, akkor ne legyél hisztis p*csa és bírd ki állva azt a 6-20 percet vagy ne nyafogj utána, hogy nem olyan az eredmény, mint hitted! Egyébként is nem tudom egyeseknek mi olyan borzasztó nagy nyűg állni, mert ha nem egy putri helyre mész, akkor még a zene is szól odabent és, ha kedved támad táncolni csak nyugodtan, úgy sem lát senki más és azzal is telik az idő. Vagy ha a lábaid nem bírják, akkor ideje elkezdeni az állóképességed növelni, edzeni járni és nem kocsival menni a sarki boltig is, mert ez szégyen.
És még valami. Borzasztó, hogy erről is szót kell ejteni, de egy szoláriumba meztelenül kell beállni (befeküdni) (az egészséged érdekében!!!!). Egyáltalán mit szégyellnél, hisz nem lát senki?!
Most már mindent tudsz a szoláriumozásról, neki is láthatsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!