Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyümölcssavas hámlasztás?

Gyümölcssavas hámlasztás?

Figyelt kérdés

Hogy működik a dolog? Ahogy utána jártam kúraszerűen alkalmazzák. Egy kúra 5-6 alkalom. De ezek a kezelések hogy vannak? Hetente egyszer vagy többször? Illetve úgy hallottam, hogy ilyenkor már nem nagyon csinálnak. Illetve mennyire lányos ez a dolog, mert fiú vagyok és a pattanások miatt eléggé foltos, heges lettem. Szerencsére a kozmetikus szépen eltüntette őket és már tök jó. De már akkor is furcsa volt, hogy fiúként kozmetikushoz járok, mert rajtam kívül amíg ott voltam nem találkoztam csak lányokkal. Illetve mennyire életkor függő, mert 19 vagyok. Van rossz hatása is a bőrre? Illetve a kezelések után kapott krémek milyen árban vannak?

Előre is köszönöm a válaszokat. Mivel eléggé össze-vissza sikerült leírnom a kérdést.


2011. márc. 21. 16:38
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja lemaradt:

Ha most nem lehet csinálni akkor valami hámlasztó krém van ami javít rajta és majd utána ősszel ilyen kezelést alkalmazni vagy az már úgy szedszedné a bőröm nagyon?

2011. márc. 21. 16:39
 2/9 A kérdező kommentje:
Illetve maga a kezelés, hogy megy? Fáj? Meddig lesz tőle piros az arc. És nagyon piros lesz?
2011. márc. 21. 17:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, ezt kúraszerűen alkalmazzák. A lényege, hogy a bőr felső hámrétegét "leszedik" és ezáltal felszínre kerül az alatta lévő simább, egyenletesebb bőr.

Nyári hónapokban nem szabad megcsinálni, mert egy ideig érzékenyebben reagálhat a bőröd az UV sugarakra. Mondjuk én azt gondolom, hogy még nincs olyan nagyon késő ehhez, de egy kozmetikust kéne megkérdezni.

Egyáltalán nem lányos dolog, fiúk is nyugodtan igénybe vehetik ezt a szolgáltatást. Nem ciki.

Nincs életkorhoz kötve, bármilyen korban lehet alkalmazni.

Nincs rossz hatással a bőrre, annyi, hogy egy ideig kicsit érzékenyebb lehet. A kezelés egyáltalán nem fáj.

A kezelés után változó milyen termékeket ajánlanak, általában nem kell semmilyen speciális krém, csak egy sima hidratáló, regeneráló krém, esetleg annyi, hogy fényvédőt tartalmazzon a készítmény, de ezt a kozmetikus dönti el.

Ja és nem hinném, hogy sokáig piros lesz az arcod. Szerintem már aznap, legkésőbb másnap elmúlik a pirosság.

Nyugodtan kérdezz rá kozmetikusnál az árakra, mielőtt elmennél egy ilyen kezelésre. Szívesen fog válaszolni.

2011. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól írta az előttem válaszoló.

Viszont szerintem már késő elkezdeni. Heti egy alkalommal kell a kezelést végezni és termékcsaládtól függően változó, hogy egy kúra hány alkalom.

A bőrt max. 35%-os savval kezelik, amit először csak 1 percig hagynak rajta, majd folyamatosan emelik az időtartamot. Ez picit csíphet, főleg ha vannak pattanások.

Majd neutralizálóval semlegesítik a savat és a bőrnek megfelelő kezelést alkalmazzák.

Előtte, utána tilos szolizni, napozni, bőrradírt használni, vagy önbarnítót. De ezekről a kozmetikus is tájékoztat.

A kozmetikusok nem nézik, hogy maga a páciens milyen nemű. A bőrprobléma nem nemfüggő, abszolút nem ciki.

Nálam a férfiak arckezelésre és gyantáztatni is járnak.

2011. márc. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Lemaradt, hogy bizonyos termékeket lehet használni, de csakis éjszakára. Nappalra magas faktorszámú fényvédőt kell használni.

Legközelebb ősszel lehetne kezdeni egy kúrát, mivel az időjárás kiszámíthatatlan és a napnak már ereje van.

A foltokra házilag jó a citrom leve, valamint a torma és a feketeretek leve is, próbáld ki.

2011. márc. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ilyenkor bánom, hogy csak most jutott eszembe ez a dolog nem 2 hónappal ezelőtt. Pedig a kozmetikusom is beszélt róla, de nem nagyon figyeltem akkor oda, hogy mégis mi ez.

A citrom lét, hogy kell alkalmazni? Veszek egy citromot kifacsarom a levét és vattával rárakom az arcomra vagy kettévágom és úgy dörzsölöm bele? Illetve ez mennyire hatásos? (Csodát nyílván nem várok tőle, de azért lesz valami látszata?)

2011. márc. 22. 07:20
 7/9 anonim ***** válasza:
A citromleves borogatás már régóta használt módszer. Citromlével átitatott vattával borogassuk be a bőrfelületet öt percre, ezt kúra-szerűen végezzük három héten át.
2011. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi és ezt a tisztítás-toninizálás-hidratálás folyamatban hová iktassam be? Illetve a toniktól és ettől nem fog száraz lenni a bőröm?
2011. márc. 22. 19:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen termékeket használsz, mik az összetevői, hatóanyagai?

Alkoholosat semmiképp sem használj.

Tisztítsd meg a bőröd először, majd csináld ezt a citromosat és rá a tonikot, végül a hidratálót.

2011. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!