Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy szoktassam le magam a...

Hogy szoktassam le magam a pattanások szétvakarásáról?

Figyelt kérdés

Az a legnagyobb gondom, hogy néha rám jön és szétvakarom az arcom.

Egyébkét nagyon szép az arcbőröm (hála isten, nem látszik meg rajta, hogy néha elkap a hév, meg azért a kozmetikai kezelés is hatásos.

Szeretném magam erről leszoktatni, el is határozom, de hogyha stressz ér, vagy ideges vagyok, akkor a tudatalattim arra sarkall, hogy..... És az a baj, hogy ilyenkor nem csak egyet vakarok szét, hanem olyat is, ami még jó formán nincs is.

Mit csináljak, hogy ez ne legyen??? Leszoktatni magam nem tudom.. legalábbis még nem...


2011. márc. 19. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Vágd rövidre a körmeidet.
2011. márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

sztem meg pont h csináltass mükörmöt...jo ez igy vicces de mikor nekem műkörmöm volt hozzá nem értem az arcomhoz pedig én is szenvedélye vakaró vagyok..most, hogy nincs megint vakargatom az arcom és látszik is:S

22L

2011. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Műkörömmel és rövid körömmel is próbálkoztam már, de nem igazán vezetett eredményre.. :( Mondjuk talán műkörömmel jobb volt, de jelenleg nem tudok csináltatni (hétvégén kutyaiskolába járok, ahol valszeg sorozatba törnének lefelé a kiképzés során).

Hát ez az.. a szenvedélyes vakarászás.. Aztán meg azon gonolkozol, hogy miért is vakartad szét? Ismerem az érzést... :S


23/L

2011. márc. 19. 12:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Aha ismerős... csak én inkább a sebeimet vakarom el, és utána maradnak a hegek... :( Szerintem próbálkozz az önkontrollal, foglald le magadat valami mással. Én ilyenekkel próbálkozom =/


15/L

2011. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én régen a körmömet rágtam,aztán amikor eljutottam odáig, hogy már tiszta vér volt a körömágyam meg az újbegyem hirtelen elszörnyedtem. Onnantól elég volt csak ránéznem a kezemre, és nem akartam többé rágni. Most már legalább 10 éve nem is rágtam.

Lehet, hogy neked is jót tenne, ha valahogy szembesítenéd magad. Mondjuk egy vakarászás után beállsz a tükör elé, vagy lefényképezed az arcod. Aztán ha jön a késztetés legközelebb csak ránézel a fényképre.

2011. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
fogadd meg h x napig nem nyúlhatsz hozzá és aztán "szétvakarhatod", ezt folyamatosan csináld, egyre több nappal, és előbb utóbb már nem is lesz kedved szétvakarni, mert részben szebb lesz a bőröd és nem lesz mit szétvakarni, másrészt meg hozzászoksz h "nem szabad", és automatikusan nem fogod. ja és ugy könnyitheted meg a dolgod h nem "engeded" magad közel menni a tükörhöz.
2011. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ln is állandóan ezt csinálom :Serről nem lehet leszokni(szerintem)
2011. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen problémám volt! Nekem az segített, hogy akárhányszor azon kaptam magam, hogy vakarom vagy éppen készültem vakarni, raktam az arcomra valami pattanás leszárító maszkot, vagy pórustisztítót. Utána ha akartam sem tudtam vakarni az arcomat, mert beleragadtam a kenőcsbe :D és még hasznos is a pattanásokra :)
2011. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ahamm,és akkor pl amikor az ember,buszon,vonaton,autóban,iskolában,munkahelyen,utcán...(sorolhatnám)..olyan helyen van ahol nem tudja magát ,az arcát kenegetni??azzal mi van???otthonra tényleg elég jó lehet,de sajna a többi helyen ez nem kivitelezhető,és akkor az ember ugyan ott van ahol a part szakad:S:Snehéz megállni én sem tudom...
2011. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ha nem vagyok otthon,akkor egyzserűen arra gondolok,h ha hozzá nyúlok,tiszta piros lesz foltokban a fejem,vagy ha épp már egy sebbé lett pattanást vakarok el,akkor vérzek.. ha ebbe belegondolok,én máris leteszem a kezem :P
2011. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!