Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj használata?

Ricinusolaj használata?

Figyelt kérdés
Hallottam sok jót róla.Ma vettem a gyógyszertárban,viszont nagyon keveset adtak,Azt mondták,hogy többet nem adhatnak.Kb 25-30 ml lehet.ÉS most szeretném elkezdeni :) sok helyen olvastam,hogy 2 evőkanállal kell,ha a hajamat szeretném vele ápolni.De ebből nem jön ki a 2 evőkanál ... Hogy csináljam? Előre is köszönöm a segítséget.
2011. márc. 14. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát nem tudom, milyen gyógyszertárban voltál, én a legkisebb kiszerelést kértem, és 60 ml-t adtak.

A hajamra úgy csináltam pakolást, hogy két teáskanál ricinusolajat összekevertem egy kanál étolajjal (így hígabb, könnyebben felvihető), esetleg üss bele egy tojás sárgáját, bekentem vele a fejbőrömet és a hajamat, zacskót+törölközőt húztam rá, és egy éjszakán át dunsztoltam. Reggel megmostam kétszer samponnal, egyszer balzsammal, és nagyon szép lett.

Jó még szemöldökre is, én másfél hete minden este bekenem a szemöldökömet, és már elkezdtek nőni a kis szőke szálak ott, ahol eddig nem voltak. Elég világos a szemöldököm, tartósan szoktam festeni, így vettem észre a különbséget, régen nem volt ilyen, nem nőttek ki szőke szálak.

Szempillára is ugyanígy lehet alkalmazni.

Továbbá bőrkeményedésre is nagyon jó, bedörzsölöd vele, és jó puha lesz.


Nekem bevált. :)

2011. márc. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :))
2011. márc. 15. 11:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem alapból hosszabb a hajam kb a lapockámig ér, de méghosszabbat szeretnék. Kb fél hónapja használom a ricinusolajat rendszeresen és szerintem már most szemmel láthatóan gyorsabban nő. Én a következőképpen használom: Vízforralóba vizet forralak és beleöntöm egy lábasba. A lábas tetejére ráteszek egy fém tálkát ebbe öntök bele két evőkanál ricinus és 2 evőkanál olívaolajat. Kevergetem az elegyet amíg a víz gőzétől fel nem melegszik( nem túl forróra, de annyira, hogy folyékonyabb legyen). Ezután szépen felkenem a hajamra egy fésű segítségével én általában csak a fejbőrömre szoktam tenni, hajvégekre nem. Ezután hajszárítóval beleszárítom 1-2 percen keresztül a pakolást, majd zacskót húzok rá és betekerem egy törcsivel. Ami fontos, hogy minimum 5 órát legyen rajta, de 12nél többet ne nagyon. Ezt meglehet úgy oldani hogy ebben alszol, vagy napközben ha éppen itthon vagy akkor teszed rá. Ezután én 2szer szoktam megmosni, addigra szépen kijön az összes olaj. Heti 3szor mosok hajat, ebből 2 ricinussal, 1 simán.

2011. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!