Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Meleg ollós hajvágás?

Meleg ollós hajvágás?

Figyelt kérdés

Próbálta már itt valaki?

Szóval az a problémám hogy iszonyatosan elvan törve a hajam, pedig egy hete voltam fodrásznál vágatni. Azt olvastam, hogyha meleg ollóval vágatom le a hajam nemfog eltörni utána.( soha életembe nemvolt festve és a vasalást is abbahagytam két hónapja) Ennek ellenére elszomorító hogy törik....


2011. márc. 14. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azért törik, mert vasaltad, és az kicsinálta. Mennyi ideig vasaltad? Mert ha sokáig, akkor az nagyon sokat árt a hajnak, és ha a hajad hosszú, akkor az, hogy két hónapja fejezted be a vasalást, semmit nem javít a helyzeten. :-/

Teszem azt, ha - mondok egy példát - 30 centis volt a hajad, amikor abbahagytad a vasalását, akkor azóta csak a tövénél nőtt 2 centi egészséges, a többi 30 centit elgyengítette a vasaló.

Egyébként még nem próbáltam a meleg ollót, szóval arra nem tudok válaszolni, bocsi :-S

2011. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és milyen rendszerességgel?
2011. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
hát heti kétszer mosok hajat szóval hajmosás után vasaltam és utána nem
2011. márc. 14. 18:34
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel szokták időnként vágni. De csak akkor ér valamit, ha örökre abbahagyod a vasalást! Én amikor először vágattam meleg ollóval utána folytattam a rendszeres vasalást, ugyanúgy tört már 2 hét után! Utoljára decemberben volt levágva a hajam (vagyis már 3 hónapja) és egyetlen hajszálam se töredezett még, mivel nem vasalom.
2011. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Egyénfüggő is a dolog, hogy kinek mennyire erős a haja, mennyire árt neki a vasalás, szóval lehet, hogy Te elintézted a hajad :(

2011. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én már 2 éve ezzel a módszerrel vágatom a hajam. Utoljára decemberben voltam és még mindig nem törnek :) 5-6 hónap után szokott már töredezni, de utána megint elmegyek és nagyon szép lesz. Már az első alkalom után észre fogod venni a különbséget.
2011. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok :)

Aki előttem írt: Milyen az a meleg olló? Mármint úgy értem, hogy ha az ollót otthon felmelegítem a tűzhely fölött, az jó? Vagy csak forró vízbe lehet tenni? Vagy valami egészen más?

Légyszi válaszolj! :)

2011. márc. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ezen nagyon röhögök, hogy jó-e a felmelegített olló? Ez nem így megy! Ez egy elektromos hálózatról működő GÉP, úgy forrósodik fel mint a hajvasaló meg a hajsütő!
2011. márc. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

21:23-as vagyok

Ez nem egy sima olló, amit tűzhelynél felmelegíthetsz és vághatod vele a hajad.

Így néz ki: [link]

Be kell dugni a konnektorba majd beállítani azt, hogy hány fokra melegedjen fel.(Az én hajam általában 200°-300°-on vágják.) Pár másodperc alatt az olló éle felmelegszik és már lehet is vágni vele a hajat. Először mesterfodrásznál voltam vágatni, aki rádobott még az árra a melegolló miatt, ezért ott fizettem 4800-at érte. Ezt sokalltam és ezért kerestem egy normál fodrászt. Ő ugyanannyiért vágja a hajam, mint sima ollóval. 2000Ft-ot jelent ez.

De tényleg, annyira más lett már a tapintása is az első vágás után. Megkérdeztem a mesterfodrászt, hogy mi a különbség egy sima és egy melegolló között. Azt mondta, hogy míg a sima olló egyenesen, vagy srégen vágja a hajat, ez a melegolló legömbölyíti a végeket, ami miatt kevésbé tud és később kezd el töredezni. Hát ennyit tudnék mondani róla :)

2011. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

12:58 Köszi szépen! :D Nem is tudtam, hogy ez egy külön "készülék". (Miután írtam, azért megkérdeztem drága gugli barátunkat is.) De köszi a választ, majd megkérdezem az itteni fodrásztól, hogy neki van-e ilyenje.


12:02 Jól van na, én tényleg nem tudtam, mi a fene az! Soha nem hallottam róla, honnan kellett volna tudnom? :(

2011. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!