Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tehetném egészségessé...

Hogyan tehetném egészségessé a hajamat még mielőtt befestem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, még nem volt festve a hajam.

Ez a természetes hajszínem:

[link]


Szeretném majd festeni, vagy színezni még nem tudom melyik lenne nekem a megfelelő. Kék, ezüst, rózsaszín stb. hajszínek is szóba jöhetnek nálam :)

De valószínűleg valami kékesfeketét választok majd előbb-utóbb, mert régóta szeretném már kipróbálni.


Tudom, hogy egész elfogadható ez a haj sokak szerint és többször hitték, hogy melírozva van, de néha annyira semmilyen színű és a töve és az alja legalább 3 árnyalattal másabb. Én szeretnék valami újítást, valami extrát.


Tehát a kérdéseim (elnézést, hogy több is van, de összefüggnek.) :


- Ez a hajszín festési szempontból szerencsés? Ezt befogja szinte minden szín?


- Mit tegyek, hogy egészségesebb legyen a hajam???

Most nagyon töredezett, és vékony szálú, a vége száraz a töve gyorsan zsírosodik nagyon (2-2,5 nap), viszont valahogy ott is élettelennek száraznak érzem. Kissé hullik is.

- Milyen termékeket használjak rá, ami rendbe teszi? Hol szerezhetem be?

Nem vagyok pesti, tehát valami dm-es vagy hasonló dolgot gondoltam, ami azért nem kerül ezrekbe. Vagy házi praktika is jó, ha tudtok olyat ;) Lehetőleg ami tényleg hatásos, bevált.


Mellesleg vitaminokat már szedtem régen hajhullásra, pl. revalid-ot. Most sem hiszem, hogy vitaminhiányom lenne, tehát ilyen kapszulák nem hiszem, hogy segítenének.

Hajpakolást használok igaz, csak ritkán kb 2 hetente, de sokáig rajtahagyom.


Ha (dm-es lila, száraz hajra való ribizlis - azt hiszem) hajpakolást használnék heti 2 alkalommal (annyiszor mosok hajat...) akkor az segítene?


Úgy szoktam, hogy megmosom 1-2 alkalommal samponnal aztán ráteszek hajpakolást és azt kb 30 percig rajtahagyom. Majd leöblítem és ennyi.


Mit tehetnék még, hogy egészséges legyen a hajam? Mert így nem kezdek bele a festésbe.


Esetleg milyen orvoshoz fordulhatok, aki megnézi mi lehet vele a gond?


KÖszönöm aki végigolvasta, és várom a válaszokat.


2009. febr. 14. 04:54
 1/3 A kérdező kommentje:

Jaj és nekem milyen színű a hajam? Ti hogyan határoznátok meg?


Köszönöm.

2009. febr. 14. 04:55
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!

a hajad olyan szürkés, szőkésbarna kb. Nekem is ilyen volt és váltottam sötétebbre.

nekem a festék mindig megpuhítja a hajam és nagyon selymes lesz festés után, a töredezés nem látszik. Ez főleg igaz a sötétebb hajszíneknél.

Én az Insight henna balzsamot használom, fodrászkellékesben kapható, egy fél literes tégely 5-600 ftba kerül, tehát nem megfizethetetlen. Én nem szívesen veszek dm-es, rossmann-os balzsamokat, hajfestékeket. Inkább fodrászkellékeses termékeket, kicsit drágábbak de sokkal megbízhatóbbak szerintem.

Festés előtt ajánlom neked hogy hajmosás után öblítsd le a hajad sörrel, nagyon szép fénye lesz.

2009. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen :))

Benézek a fodrászkellékesbe.

2009. febr. 14. 23:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!