Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A zsíros bőrrel mit lehet...

A zsíros bőrrel mit lehet tenni? Esetleg valami házi módszer? 13/L

Figyelt kérdés

nagyon zsíros a bőröm meg a hajam is(naponta,kétnaponta mosom)

ja és még egy kérdés ezt ki lehet nőni vagy ilyen marad???

a válaszokat előre is köszönöm:DDD


2011. febr. 13. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ige, ki fogod nőni, ez teljesen természetes serdülőkorban!:)

Először is szerezz be egy arclemosót-nekem egy Clearskin-em van, amit ugye bármilyen Avon katalógusban megtalálsz, s nem is drága. Ha nem szeretnél vásárolni, akkor reszelt almával kenegesd át az arcod, ennek is olyasmi hatása van.:) A gőzölést tudom még ajánlani, ami annyiból áll, hogy vizet forralsz s fölé hajolsz 5-10percre. A vízbe rakhatsz citromot, vagy kamillát, amiknek gyulladáscsökkentő hatásuk van. Ha tejszínt vagy tejfölt kensz az arcodra, s 10 percig rajta hagyod,majd lemosod akkor sokat teszel a bőröd hidratáltságáért. Ha megtörsz egy tojást s rákened a arcodra a fehérjét (persze nem kell az egész tojás, csak ami ellepi az arcod). Ezt rajtahagyod, ameddig érzed, hogy nagyon húzódik a bőröd, majd lemosod. Ugyanígy a sárgájával is, az is nagyon jó hatású. Ha le szeretnéd radírozni a bőröd, mézet keverhetsz össze cukorral, szépen ledörzsölöd vele az arcod (egy kicsit megvizesítheted az ujjaid, úgy nem fájdalmas), majd pedig lemosod. Ettől bársonyos les a bőröd. Este lefekvés előtt tehetsz a arcodra mézet, ami nagyon jó hatású a pattanások ellen. Ha uborkacikkekkel áttörlöd a arcodat, a bőröd megtelik fontos tápanyagokkal. Ha élesztőt keversz össze tejjel (ezt akár minden más naponta) nagyon jó hatással lesz a pattanások ellen! Vagy pedig:összetörsz két szem aszpirint, és elkevered mézzel, felkened az arcodra, majd 20p után lemosod. nagyon jóó:)

amúgy ezt is heti 1x-2x ajánlatos. Illetve a paradicsom is nagyon jó a zsíros bőrre, csak egyszerűen átkened az arcod vele, vagy pedig összekevered tejszínnel.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem, hogy segíthettem. Nekem, mióta ezeket használom nincs bajom a pattanásokkal, csak néha jön elő egy-egy.:)

U.I.:Az arányokat, hogy miből mennyit rakj a pakolásokba, meglátod majd te is. Mindig annyit készíts,amennyire éppen szükséged van!

15/L

szép délutánt:D

2011. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 just.me ***** válasza:
50%

Sima szappannal mosakodj, mert az szárítja a bőrt. :)

De lehet kapni zsíros bőrre való testápolókat.

Hajra meg biztos van vmi külön erre a célra kapható sampon. Nézz körbe a boltokban :)

2011. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, és sima szappannal semmiképpen ne mosakodj, lehet h perpillanat használni fog, de hosszútávon sokkal több rosszat csinál, mint jót..
2011. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Áh köszönöm nekem is sokat segítettetek :)
2011. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
első vagyok, örülök h segíthettem!;)
2011. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

elsőnek nagyon köszönöm szépen!!!!!

sokat segítettél:DDDD

2011. febr. 13. 16:51
 7/11 anonim ***** válasza:
az első tanácsaira reagálva: tejszínt, tejfölt, tejet semmikép se rakj az arcodra, ha zsíros, ugyanis ezek mind zsíros dolgok!!! ezt a kozmetikusom mondta. Az élesztős pakolás jó, de tej helyett vízzel keverd össze az élesztőt. Az ilyen drogériás, Avonos termékek meg szerintem semmit se érnek, a gyógyszertárakban kapható (Vichy, Eucerin) azok, amik tényleg jók.
2011. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
csak nem mindenki teheti meg.:) egyébként amiket leírtam, azokat tapasztalatból írtam.:) első vagyok.
2011. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm mégegszer az elsőnek nekem beváltak :D igaz kicsit jobban zsírosodik a homlokom/frufru/ de amúgy máshol semmi gond :D szóval még egyszer köszi :D
2011. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

igazán nagyon örülök neki. szép estét nektek.:D

15/L

2011. febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!