Tudtad ezt, hogy mi az a 8 dolog amivel garantáltan tönkreteszed a hajad?
1. Szőkítés
A szőkítő vegyi anyagai behatolnak a kutikulán keresztül a haj belsejébe, és eltávolítják a természetes pigmenteket. Ezzel gyakorlatilag megváltoztatod a hajad struktúráját, és sokkal érzékenyebb lesz.
2. Dauer
Lényegtelen, hogy a tartós göndörítést vagy éppen az egyenesítést választod, a dauer mindenképpen nagyon káros. Gyakorlatilag széttöri a hajszálak belső szerkezeti kötését, majd újraformázza azt. A szőkítéshez hasonlóan fénytelen és száraz lesz a hajad, ráadásul a színe is kifakul, ha gyakran ismételed.
3. Melír és festés
A melír és festés nem olyan károsak, mint a szőkítés, de azért ezek sem következménymentesek. A hajadat ugyanúgy fakóvá és fénytelenné tehetik, főleg, ha az vékonyszálú.
4. Hajszárítás és vasalás
Hő hatására ideiglenesen megváltoznak a hidrogénkötések a hajadban. A gyakori hajvasalás ezért töredezetté teheti a hajvégeket.
5. Lófarok és fonás
Ha gyakran kötöd össze a hajad, vagy fonod be, ráadásul szorosan, akkor könnyen eltörhetnek a hajszálaid.
6. Fésülködés
Szerinted is százszor kell átfésülnöd a hajad ahhoz, hogy szép fényes és sima legyen? Gondold újra! Ugyanúgy, mint amikor túl sokat és erősen dörzsölve mosod a fogad, a hajad is károsodhat az intenzív fésülködéstől. Az sem mindegy, hogy milyen fésűt vagy kefét használsz, megéri egy jobb minőségűt beruháznod - még ha drága is -, hiszen kevésbé sérül tőle a hajad.
7. Gyakori hajmosás
A hajmosás célja, hogy megtisztítsd a fejbőröd. Azonban a túlzásba vitt hajmosás kiszáríthatja a hajad, mivel a természetes nedvességtartalmát is elvonja. Bár sokan vizsgálták és kutatták, hogy valóban káros-e a napi hajmosás, kiderült, ez valójában egyénfüggő. Ha túlságosan száraznak érzed a hajad, akkor mosd inkább ritkábban.
8. Hajhosszabbítás és afrofonás
Mindkettő egyértelműen széttöri a hajszálakat. Ha fáj vagy kellemetlen, kérd lazábbra, mivel ez a szoros hajviselet idővel akár hajhulláshoz is vezethet.
Igen, tudtam, de nem mindegyik feltétlen igaz. A fonás ha nem túl szoros és óvatosan, jó gumival gumizzák be, akkor inkább védi mint károsítja a hajat. Ha ki van bontva az sokkal rosszabb, mert a dörzsölődéstől hamarabb fog törni.
Ez a százszor fésülős dolog sem így van. Régen az volt a szokás, hogy a nők (pl. Sisi is) esténként százszor kefézték át a hajukat. Nem fésülték, hanem természetes szőrből készült kefét használtak. Az nem ártalmas, sőt, serkenti a vérkeringést a fejbőrben, amitől állítólag a haj is gyorsabban nő. Azt is olvastam egy angol nyelvű szakcikkben róla, hogy edzi a hajszálakat tartó apró izmokat, ezáltal meg tudja hosszabbítani a hajszálak élettartamát. A fejbőrről az olajokat eljuttatja a hajvégekre, amitől puhább és fényesebb lesz. Szerintem nem véletlen volt a 19. században szinte minden nőnek legalább derék alá érő haja.
A hajmosásról annyit, hogy tényleg nem jó, ha rossz sampont használsz. Aki jobban képben van, az tud magának olyat választani, ami egyáltalán nem szárít és nem teszi tönkre. Vagy ott a másik opció, hogy sampon nélkül mos hajat. Itt nem ismertek ezek a módszerek, de Amerikában elterjedtek. Például a CO (conditioner only) vagy a WO (water only) washing. Van több verzió, mint a CWC, azaz a condition-wash-condition vagy a scalp wash, illetve a hybrid wash. Ezeket mind azért találták ki, hogy ne menjen tönkre a haj a mosástól.
De ha valaki sampon nélkül mos hajat (azaz vízzel) akkor zsírosabb lesz nem?
Amúgy meg én minden nap összefogom a hajam, mert nagyon idegesít és ráadásul még csikiz is. Ja és állandóan fésülöm. Sulis napokon inkább otthon hagyom a kefét, mert nem bírnám ki, hogy minden szünetben át ne fésüljem. :S
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!