Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Roaccutantól száraz arcbőrömre...

Roaccutantól száraz arcbőrömre mit használjak, milyen krémet?

Figyelt kérdés

Legalább ami ideig-óráig segít, mert sajnos még vannak pattanásaim, de ráadásul nagyon hámlik és száraz az arcom.. a testem többi része még hagyján na de az arcom borzalmas :S Még az a kevéske alapozó sem marad meg rajta :( Meg egyáltalán, undorító ahogy a szám is:S

Ugye van rá valami ami egy kicsit segít?:S Bőrgyógyász még nem írt föl semmit se, most szedem kb 1 hónapja a gyógyszert, 1 hónap múlva kell hozzá visszamennem..


2011. jan. 23. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát gondolom elmondta, hogy ilyenkor vichy vagy la rosche-posey, amelyik pénzeli. Igazából legolcsóbb, ha kérsz a patikában kevert krémet, de inkább kis patikákkal próbálkozz, ott még talán ilyenekkel is foglalkoznak.

Amúgy bármilyen krém jó, ami nem túl zsíros szerintem, nekem nagyon bevált a helia D, sajnos ha nem kenem be, hámlik az arcom meg feszül, és még csak ilyen gyógyszert sem szedek. De előbb konzultálj lehetőleg az orvosoddal.

2011. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon szokatlan ez a száraz és feszülő bőr, világéletemben zsíros bőröm volt (nem is kicsit) És mégis ennyire kiszárította.. amúgy helia D-ről már hallottam hogy jó csak nem tudom milyen árfekvésben van kb.
2011. jan. 23. 14:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom te hány éves vagy, de én először olyan 16 éves koromban szedtem a roát ugy 1-1,5 évig, aztán miután abbahagytam rá 1 évre visszajöttek a patik és most 20 évesen kezdtem el újra szedni, és megint szedem fél éve már. Tudom milyen borzalmas az egész procedúra, nagyon fáj már az én arcom is, a szám hányadékul néz ki, és mindig letépkedem a kiálló bőrcafatokat róla amitől meg elkezd vérezni mint az állat és tiszta seb lesz :) juhhhhu! nekem a bőrgyogyó kifejezetten megtiltotta h bármit kenjek az arcomra, mondván h el fogja tömíteni a pórusokat és megint baj lesz. a számra nagyon zsíros ajakápolókat használtam, most jelenleg amitől egész jó az a Bebe "intenzív ápoló ajakír"-ja (világoskékszínű). Labello tovább szárítja, felejtős. Egyébként egy idő után abbamarad ez a rettenetes archámlás és egyszerűen csak száraz lesz a bőröd (elviselhetőbb). Várd ki! A gyógyszer amugy tönkreteszi a májad és leterheli a veséd is. Mennyire vagy pattanásos? (mert nem biztos h megéri szedni)
2011. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

18 vagyok és most már néhány darab van csak, de korábban elviselhetetlen volt. Nem voltak gyulladtak és nagyok, de sok volt nagyon. Be is szóltak miatt, engem is idegesített hogy állandóan alapozót kellett magamra kennem..még nyáron is..:S Kb. 1 hónapja szedem, kijöttek már mellékhatások, de annyira nem zavaróak. Legalábbis nekem az eredményért nagyon megéri. Még spagettipántos topot se tudtam felvenni annyira pattanásos volt a hátam :( Ráadásul esélyem sincs máshogy kikezelni, anyukámnak ugyanilyen zsíros a bőre mint az enyém eredetileg, és neki 39 éves korára még mindig vannak pattanásai + nagyon tágak a pórusai. Nem örököltem túl jó géneket sajnos..

Elvileg nekem fél évig kell szednem.. nem tudom mikor lesz végre pattanásmentes az arcom :s nem is olyan baj ha száraz, csak pattanás ne legyen rajta.. :( Nagyon régóta szenvedek velük :(

2011. jan. 23. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos mihelyst abbahagyod ha nem is rögtön de visszafognak térni. :( mondjuk lehet kevesebb...Ha ilyen bőrt örököltél akkor valóban a genetika a hibás. És neked sem jobbak a kilátásaid, mert a legtöbb nőnek szülés után megszűnik. Persze azért szurkolok. A bőröd azért száraz mert a gyógyszer csökkenti a faggyútermelést. Csak addig amíg szeded. Van olyan is, hogy mihelyst a bőr érzékeli, hogy újra termelhet faggyút, sokkal többet fog és az illetőnek sokkal több patija jelenik meg. Én azért szurkolok, de ha rákeresel google-n a gyógyszeredre akkor sok elégedetlen embert fogsz találni. Nem a lelkesedésedet akarom elvenni, csak nem akarom hogy beleéld magad nagyon és csalódj.
2011. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát igen mielőtt elkezdtem szedni, körülnéztem fórumokon és kb ugyanannyi elégedetlent találtam mint elégedettet.. abban bízok, hogy miután abbahagytam a szedését és letelt az 1 hónap, utána valamikor mehetek majd kozmetikushoz is.. már csak a megelőzés érdekében is.. sajnos nagyon fehér a bőröm, tehát a pattik még jobban látszódnak :S Hát én csak reménykedni tudok hogy ne legyen majd szarabb :S :(
2011. jan. 23. 16:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Szurkolok neked, csak hat valamit azért.
2011. jan. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 10 éves korom óta ilyen volt az arcom, és a roa előtt kipróbáltam már mindent amit lehetett. 15ezer bőrgyógyászt, ilyen kencét olyan kencét MINDENT! semmi nem hatott. aztán énis ugy voltam vele h 10 évnyi pattanásosság után már a mellékhatások se érdekelnek(nekem se gyulladt, gennyes, hanem apró picik de azok mindenhol az arcomon! egy négyzetmilimétert se kíméltek). ha emberekkel találkozol tele vagy komplexusokkal, ha fényre mész rögtön szégyelled magad... tudom milyen. és nem feltétlen jönnek vissza! kb 50-50%. ismerek olyat akinek nálam még csúnyább volt az arca és 1 kúra után nem jött vissza neki. nekem igen... én ezért is elmentem allergia vizsgálatra egy természetgyógyászhoz, aki mondta h az étrendemen kell változtatnom! szerintem neked is megérné elmenni, mert a sok káros élelmiszert amit fogyasztunk simán méreganyagként kicsapja a szervezet az arcodra pattanásként. Én többször is éreztem h egy jobb étrend talán segít. próbáld meg te is! sok sikert! bármi kérdésed van, írj!

<egy tapasztalt roaccutános :>

2011. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

figyu...

énis szedtem, ilyen brutális gyógyszert az arcomra, bár én abbahagtyam, mertt szőrösödtem tőle.

nah szval nekem úgynevezett tejkrémet írt fel az arcomra.attól nem lett se több patrtanásom se mitesszerem

2011. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen egyébként én is borzalmasan étkezTEM nagyrészt.. nem vontam meg magamtól az édességeket :D De január elején elszántam magam és azóta kitartóan diétázok. Már lement jópár centi, de nyárra mindenképpen szeretném teljesen formába hozni magam, és persze utána is ügyelni rá hogy a leadott kilók ne jöjjenek vissza! Mindenképpen igyekszem majd egészségesen élni!:) (Csak jutnék már el oda, hogy csak a súlyomat kell tartanom.:D)

Ha meg visszajönnek a pattanások hát.. akkor mindenképp valami mást megpróbálok, még egyszer tutira nem fogom végigcsinálni ugyanezt a kúrát! Most végigcsinálom ha nem szól közbe semmi de még egyszer tutira nem.. akkor próbálkozok majd kevésbé radikális dolgokkal.. mondjuk remélem nem lesz rá szükség :S:)

2011. jan. 23. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!