Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Írnátok nekem valami nagyon...

Írnátok nekem valami nagyon jó pakolást kézre? Extra száraz a bőröm a kezemen.

Figyelt kérdés
A mosogatás meg ez a hideg együtt, teljesen kicsinálta a kezeimet. Hiába kenem naponta többször is kézkrémmel, nem használ. Már annyira ki van száradva, hogy némelyik ujjamon ki is repedt a bőröm.
2010. dec. 26. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam így. Nekem alapvetően jó a bőröm, mondjuk minden nap foglalkozom vele. Nekem télen a fűtés készíti ki, úgyhogy ha van radiátor a szobádba, akkor egy vizes törcsit teríts rá és ahogy párolog, nedvesíti a levegőt. Én a hajamra és a bőrömre is avokádót szoktam használni. Vegyél egy avokádót, és várd meg amíg annyira megpuhul, hogy villával pépesre lehessen törni, vagy ha nem akarsz várni, turmixold össze. Ebbe szoktam tenni a saját krémemből, hogy hígabb legyen, meg egy teáskanál étolajat. Ezt jól felkenem a hajamra meg az arcomra, rajta hagyom 20-30 percig és lemosom. Utána bekrémezem, és nagyon fini puha lesz. Fürdővizembe szoktam tenni kb. 2 dl tejet, és ebben jól kiáztatom. És hetente 1x(de csak vékonyan) körömvirág krémmel szoktam bekenni az arcomat. A kezem nekem is volt ilyen, mert kiskoromban hideg allergiám volt. Ekkor anya bekente a kezemet körömvirág krémmel és kesztyűt húzott rá éjszakára. Nem valami kellemes, de hatékony. Ja meg ha nagyon durva volt valahol, akkor pospsikrémet pl. neogramormont kentem rá, de csak a száraz bőrre, mert az a krém annyira sűrű, hogy nedves bőrőn nem lehet elkenni. :)
2010. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Állítólag ha jó vastagon bekened mézzel, az hidratálja.
2010. dec. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja bocs. Az avokádót a kéz is nagyon szereti. Alapvetően arra írtam, csak lemaradt. :)
2010. dec. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Kézápoló praktikák


A legjobb, amit tehetsz, hogy kesztyűt viselsz. Így nagy részben megóvod kezedet a hidegtől és a hideg széltől. Persze ez nem elég. Minden reggel kend be krémmel, mielőtt elindulsz, és, ha teheted, akkor is, amikor megmosod vagy mosogatsz.


Egyszer egy héten tegyél fel kézpuhító, tápláló pakolást. A legegyszerűbb, ha zsíros krémet viszel fel a megmosott kézre, és éjszakára cérnakesztyűt húzol. Ha azonban még többet tennél a kezedért, akkor készíts neki házi bőrradírt cukorból és valamilyen növényi olajból. Ezzel dörzsöld át a nedves kézfejet, majd mosd le, és ezután tedd fel a krémet.


Használhatsz külön kézre készült pakolást, például az Avon Planet Spa Hawaii vulkános paraffinos kéz- és lábápoló pakolását. A körömágy bőrét pedig ápold olajjal, kend át minden este, így elkerülheted, hogy berepedezzen.


"Olívaolaj mézzel elkeverve. Rá kell húzni egy nylon zacskót és fél órát rajtahagyni. Finom, puha lesz a bőröd tőle."


"Ha nagyon gáz a helyzet, bekenem éjszakára jó vastagon körömvirág krémmel, és kesztyűt húzok rá! Nem egy leányálom, de segít."


"Szerintem hetente vagy két hetente egy jó paraffinos pakolás csodákat tud tennni.

Kozmetikus, esetleg manikűrös megcsinálja.

Ha nincs rá lehetőség, akkor otthon egy hidratáló krémre kenj paraffinolajat és húzz rá nylonkesztűt.

Tévézz egy fél órát, majd mosd le, és remek lesz a bőröd!"


Az utolsó hármat fórumról másoltam be Neked. Remélem segítettem!

2010. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Ma este ki is próbálom, ha a kisfiam végre elalszik és nem kell ugrálnom hozzá.

Remélem szép lesz a kezem. :)

2010. dec. 27. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!