Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak folyton viszket...

Mit csináljak folyton viszket a fejbőröm?

Figyelt kérdés
nem nagy a hajam de nagyon viszket mostanában nem tudom, hogy mitől lehet:( (nem vagyok rühes és bolhás sem!!)másnak is volt már ilyen?
2010. dec. 14. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
mit csinálj???VAKARD MEG!!!:) viccet félretéve,korpára gondolok,vagy valami ekcéma!!!menj el van a gyógyszertárakban ilyen ingyenes fejbőrvizsgálat,ott megmondják h mi a gond!!
2010. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
lehet,hogy száraz a fejbőröd vagy előfordulhat,hogy tetves vagy
2010. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem mikor viszketett elmentünk valamilyen orvoshoz,pontosan nem tudom,de sztem bőrgyógyászhoz és ő azt mondta,hogy koszmós. patikában vettünk rá sampont és azzal elmúlt. menny el a patikába és kérd meg h vmit ajánljanak rá.
2010. dec. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
mi az a koszmó??
2010. dec. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hát ilyen vastagon fehéres volt a fejbőröm,mint mikor hámlik valaki,csak sokkal vastagabban. anyu most mondta,hogy az attól volt hogy a korpa valamiért nem tudott letisztulni rendesen és ettől vált ilyenné. ja őő ez a koszmó
2010. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én vagyok az a koszmósxD neten ezt találtam róla: túlzott, zsíros korpaképződés a hajas fejbőr területén, leginkább a fejtetőn, a kutacstájon. A korpádzás néha olyan nagy mértékű, hogy egybefüggő, vastag, zsíros, rossz szagú felrakódás keletkezik. Ha ezt leszedjük, az előbukkanó bőr vörös, néha sebes és nedvedző.

Hasonló elváltozás támadhat a szemöldökön is. A koszmó nem vagy alig viszket.

Az ún. dermatitis seborrhoides (seborrhoeás bőrgyulladás) leggyakoribb és legenyhébb megnyilvánulása a koszmó, a gyulladás már az első hetekben megindul, fokozott faggyúelválasztás, korpádzás és pír kíséri.

A kezelést orvos irányítja, * olajjal puhítjuk fel a bőrt, esetleg egész éjjelen át megfelelő szerrel kibélelt sapkát húzunk a fejére. Az így felpuhított összetapadt korparéteget már másnap reggel sűrűfésűvel el lehet távolítani. A kezelést hetenként kell megismételni, ha szükséges. Ezután az orvos utókezelésként valamilyen gyógykenőcsöt vagy gyógypasztát ír fel a bőr épségének biztosítására.*

A táplálásban rendszerint nem kell változtatást eszközölni, de az étrendet az orvosnak tisztáznia kell és a túltáplálást el kell kerülni. Különösen makacs, súlyos formában 2-3 hétre zsírszegény étrendet rendelhet az orvos.

2010. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
itt azt írja h nem vagy alig viszket,de nekem nagyon viszketett:O és elég jó az a bőrgyógyász úgyhogy ha ő azt mondta koszmó biztosan úgy van. és bocsi hogy ennyiszer írok.
2010. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én letoltam nullással és egy hónapon keresztül borotváltam két naponta, azóta semmi baja. 26F
2010. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
hát kedves utcsó ez nálad lehet nem volt probléma,de egy nőnél annál inkább az lenne:D
2010. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
tudom mi az a koszmó de nem az:S
2010. dec. 15. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!