Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy kell helyesen hajat...

Hogy kell helyesen hajat mosni ha hátközépig érő hajam van?

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Előre hajtott fejjel vgy a kádfölött és úgy besamponozod meg öblíted.

18/F

2010. dec. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én nagyon sűrűn mosom a hajam ezért próbálom nagyon kímélni.

a sampont felvizezem, és csak a hajam tövére teszek belőle, azt óvatosan átdörzsölöm körkörös mozdulatokkal. Hetente egyszer a hajam végére is teszek, de nem a fejbőrömhöz dörzsölöm csak a két tenyerem között, óvatosan. Mindig használok balzsamot, és óvatosan fésülöm ki.

régen borzalmas állapotban volt szegény, msotanra már egész jó :)

2010. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
vhol olvastam olyasmit amit a 2. válaszoló írt. h elég csak a tövét megmosni, mert amikor öblíted le akkor a samponos víz úgyis végigfolyik a hajadon, és az bőven elég neki ha sűrűn mosod a hajad.
2010. dec. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azért két hetente egyszer át kell mosni rendesen, mert hosszútávon kicsit összeáll... először én sem mostam egyáltaáln a végét, de két hét alatt kezdtem réezni rajta hogy oylan...nem olyan frissenmosott már a vége, ugyhoy azért néha átmosom :)
2010. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

igen, igazuk van, azért szükségszerű csak a hajtövet mosni, mert jobb helyzetben :D ott zsírosodik be, és öblítésnél így is úgy is lefolyik a víz a hajvégekre, amit eledendően tisztít. viszont szerintem kis balzsamot vagy hajvégápolót érdemes használni, főleg ha hajlamos a hajad a töredezésre. fésülni viszont nem szabad vizesen a hajat, törik gubancol, kihúz. mindemellett én még ajánlanám neked a vaddisznósörtekefét:) bármilyen undorítóan hangzik, nagyon egészséges a hajnak.

1; masszírozza a fejbőrt, ezáltal serkenti a vérkeringést, így a haj növekedését, erősödését is

2, mivel a fejbőrtől nem ér le annyi egészséges faggyú a hajvégekig, így az könnyebben törik, a kefe által anélkül h elnehezedne a hajad, oda is tudsz belőlle "helyezni"....vigyázz a hajadra, nekem az életben nem fog megnőni, ritka is, így hülye póthajjal vagyok kénytelen vacakolni....pedig már szinte mindent bevetettem :(:(

2010. dec. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Leírom, én hogyan mosok hajat. Szerintem ez a legkíméletesebb módja. Nem egyszerű eset a hajam, mert extra vastag, hullámos, és leér a combomig, úgyhogy nagyon kell rá vigyáznom, hogy egészséges maradjon.

Hajmosás előtt mindig rendesen átfésülöm a hajam, néha vaddisznósörte kefével ki is kefézem, hogy semmi gubanc ne maradjon benne. Szerencsés vagyok, mert igaz, hogy vastag szálú, de elég selymes és csúszós, úgyhogy nem gubancolódik nagyon. Beugrok a zuhany alá, veszem a samponomat, ami gyerekeknek vagy babáknak készült, nagyon enyhe, szulfát-mentes sampon. Alaposan bevizezem a hajam, majd a fejemre teszek csak sampont, és jól átmasszírozom. Nem szabad a hajat feltornyozni a fejtetőre, és dörzsölni, mert az nagyon ártalmas. Vizesen nagyon sérülékeny. Leöblítem a sampont, és teszek fültől lefelé balzsamot a hajamra. Rajta hagyom pár percig, amíg megmosakodom, majd jó alaposan leöblítem. Kinyomkodom a vizet belőle, törölközőbe tekerem, és úgy hagyom pár percig. Ezután nagy fogú fésűvel óvatosan kifésülöm, és teszek rá vagy olívaolajos leave-in balzsamot, vagy hajolajat (az olaj jobb). Utána hagyom magától megszáradni. 2-3 naponta mosok hajat általában.

2010. dec. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!