Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Minden nap használok alapozót....

Minden nap használok alapozót. Milyen káros hatásai lesznek?

Figyelt kérdés

Eléggé pattanásos a bőröm, ami a nagyobb probléma az az, hogy hajlamos rá a bőröm, hogy minden sérülés megmarad rajta. a pattanásaim helyén mindig barna foltok maradnak. a homlokom tetején lévők el sem múlnak a többi pár hónap után elhalványul. ezt csak korrektorral meg alapozóval tudom eltüntetni, főleg most, hogy ilyen hideg van 2x annyi pattanásom van. tudom, hogy nagyon nem tesz jót a bőrömnek, de mégis miben árt? korábban ráncosodom vagy mi?

Ha számít valamit: Nívea Visage Young színezett hidratálót és Vichy Norma Teint alapozót (korrektorként használom, mert kicsit világos a bőrömhöz, meg túl sűrű, úgyhogy nehéz elkenni)

16/L


2010. nov. 27. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hagyja lélegezni a bőrt. De suli után ha hazaérsz, ugye lemosod?
2010. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Nyugi, ezek jó minőségűek, nem lesz tőle bajod. Este használd a Loreal pure zone tonikot, utána kend be a bőröd vichy normaderm krémmel, nekem ez a kombináció hozta rendbe a bőröm és mostmár gyönyörű. Ha zsíros a bőröd, ne alapozót használj, hanem púdert. Max Factor Creme Puff, én eztr használom. Felviszed ecsettel vagy pamaccsal, majd benedvesíted a tenyeredet és megpaskolod az arcodat, így nem fognak látszódni a púder szemcséi, olyan lesz mintha gyönyörűen felvitt alapozó lenne rajtad. Sok sikert!
2010. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egyrészt, ahogy az első is írja, így kevésbé lélegzik a bőr, másrészt a legtöbb alapozó is sok szintetikus vegyületet tartalmaz (kőolajszármazék, rákkeltő tartósítók akár). próbálj meg natúrkozmetikumokat használni és csak akkor, ha elmész otthonról.
2010. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

először is menj el kozmetikushoz arctisztításra. ezek után vegyél olyan krémet, lemosót, ami bevált..szerintem pattanásos bőrre a fekete szappan nagyon jó. meg most lehetne tippeket adni hogy ilyen olyan krém lesz jó..de mindenkinek más...

mondjuk a vichy krémek azért elég jók..mármint én rosszat nem hallottam róla (és ugye pattanásos bőrre valót.)

ha nem valami 150Ft-os alapozót használsz akkor nagy baj nem lehet..olyat használj ami ásványi anyag tartalmú és hagyja szellőzni a bőröd.

állítólag sokak szerint ha hamar kezdenek sminkelni akkor ráncos lesz az ember..hát a ránc így is úgyis előfog jönni valamikor..(ez nem csak a sminktől függ...én nem sminkelem magam(csak ritkán) és mégis nagyon ráncosodik a bőröm pedig nagyon fiatal vagyok még hozzá, de pl mamámnak 60 évesen alig van ránca...)

2010. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. válaszoló: Amint lehet mindig alaposan lemosok magamról minden sminket :)

2010. nov. 27. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm kérdező, hogy feltetted ezt a kérdést! :) Sajnos én is ugyan ilyen vagyok, mint amit leírtál, nagyon nehezen múlnak a pattik helyei, van amelyik el sem múlik, max halványodik! :S
2010. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!