Másfél éve volt festve a hajam eredeti hennával, festhetek rá rendes festéket?
Sötétszőke hajam van, henna port használtam és vizet a festéshez még tavaly nyáron. Az eredmény nem tetszett, mert elnehezítette a hajam és szöszösnek tűnt fényben. Legfőképpen azért nem, mert a világos részeket besötétítette. Nem foglalkoztam vele különösebben, elkezdett kikopni lassan, mostmár egy halvány árnyalatkülönbség látszik.
Egy ideje gonolkodom a festésen de nem tudom, hogy reagálna a hajam, itthon szeretném megoldani. Loreal festéket szeretnék használni, a 7.0 árnyalat az, ami az eredeti színem, de világosabbra szeretném.
Gondoltam, hogy 8.0 színt használnám, hogy túl világos se legyen de egy árnyalattal mégis legyen világosabb, hogyan reagálna a henna? Ha a 9.0-t használnám az túlzottan kiszedné a színét?
A személyes véleményem az a drogériás festékekről, hogy 10 évvel ezelőtt még olyan szinten voltak a dobozos jó minőségűnek festékek, mint most egy 500-600 forintos viszonylag bevált márkajú festék. Akkor még megállta a helyét az ajánlás, hogy bolti festéket egyáltalán ne vegyünk.
Egy előre legyártott dobozos jó minőségű hajfesték, ami pár árnyalatos váltásra van kifejlesztve, és ajánlva, hogy milyen hajra, milyen árnyalatot lehet elérni vele; miért ne lenne jobb, vagy ugyanolyan jó, mint egy középkategóriás fodrászati festék, amit nagyobb mennyiségbe, én színre kevernék, de a minősége megkérdőjelezhető? Nyilván, ha abból is a legdrágábbat veszem, megéri, de akkor már elmegyek fodrászhoz.
Nem platina szőkét akarok, festéket nullára leszedni, csak árnyalatot váltani.
Azért is fejtettem ki a véleményem erről ennyire, mert őszintén érdekelnek a cáfolatok. Miért fontos annyira, hogy egyenileg keverjem ki a festéket, ha megtalálható ugyanaz egyszerűbb formába?
A fodrász nem tudja mi is igazából a henna, nem tudja hogy működik. Mindig le is akarnak beszélni róla, mert akkor nekik fele annyi munkájuk maradna. A valóság az, hogy ha vegyszer nélküli hennát, indigót, cassiát stb használsz, akkor annak semmi negatív hatása nem lesz. Kb olyan mintha füvet kennél a hajadra. A probléma akkor szokott lenni amikor vegyszert kevernek a hennába, és úgy adják el. Pl hogy szép mahagóni szint adjon, ahhoz kevernek valami vegyszert, az indigoba is szokták ppd-t keverni hogy a bőrön fekete legyen (mert a tiszta indigo nem fogja meg a bőrt), az szokott allergiát okozni. Ugyanez az összes növényi hajfestekre értendő.
Tehát a hennára csak akkor nem szabad festeni ha vegyszert is tartalmazott, mert az léphet reakcióba a festékben lévő vegyszerekkel. Az összetevők rajta vannak a dobozon.
Amúgy ahogy írtak fentebb egy tincsen kipróbálhattad volna. Nem hasznalod el, de egy doboz festéket erre a celra felaldozhatsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!