Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tojásból készült házi készítés...

Tojásból készült házi készítésű hajpakolás szalmonella-veszélyes?

Figyelt kérdés
Nagoyn jót tesz a hajamnak(1 db nyers tojássárgája, pár csepp rozmaringolaj)de anyám nem örül neki, mert tart a fertőzéstől...Van oka aggodalomra?Ha igen, mivel fertőtlenítsek, hogy ne lehessen baj?
2009. jan. 7. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

A legtöbb tojás nem tartalmazza a szalmonellá-t. Csak kevés ami miatt betegek lehetünk. És te nem is eszed meg, a szemedbe ne menjen bele. Ha utána rendesen leöblíted a hajadat és esetleg még enyhe samponnal is átmosod szerintem nem lehet baj.

Én arcpakolásnak is használtam a tojást, sóval, túrúval, olajjal, kis tejjel keverve. Semmi bajom nem lett. Túrúval nagyon jó az arcra.

Különben, ha esetleg mégis szalmonella fertőzésed lenne valamikor, azt már tudják gyógyítani. De szerintem ettől NEm lehet. Gondolod kérdezd meg majd a háziorvosodat valamikor, hogy ő mit gondol.

2009. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem sem lehet ebből baj, pláne, h utána még vagy háromszor megmosom a hajam, s ezzel a fürdőkádon esetleg jelenlévő fertőzést is megsemmisítem.Köszi a választ!
2009. jan. 7. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tojás tartalmaz szalmonellát!De az csak akkor okoz fertőzést ha nyersen jut a szervezetbe.Ezért szoktuk ugye bár megfőzni vagy sütni a tojást, meg persze mert nyersen nem igazán finom, ehető :-)Anyukádnak nincs miért aggódnia.Ugyanis a haj felszívja a tojás sárgáját és nem a bőr, de mondom akkor okoz fertőzést ha nyersen fogyaszták el a tojást vagy nem jól megfőzve , sütve.

Egyépként a tojáspakolás valóban csodákara képes. Én is használom a hajmra heti 1 alkalommal.És a tojás nem csak táplálja a hajat hanem selymessé, puhává és fényessé teszi. Ugyanis ez a legjobb hajfényesítő szer és természetes is. Én a tojássárgájához egy kiskanál olivaolajat szoktam hozzákeveri és valamikor mézet is.

És még valami. A tojáspakolás arcra is nagyon jó:-)

2009. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösönöm a választ!:)Mindjárt felvilágosítom anyámat:D Én is próbáltam már az olívaolaj-tojás kombinálicót, de sajnos akárhányszor mostam át a hajam, zsíros tapintású és kinézetű maradt az olajtól:(Elhiszem, hogy jót tesz a haj szerkezetének, de ha nem tudom rendesen kimosni, akkor inkább nem használom=(
2009. jan. 8. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz tőle. A kádat időnként érdemes kimosni rendesen mondjuk heti 2szer átmossátok, mi domestos-sal szoktuk ami fertőtlenít. Meg amúgyis kimossuk mindig fürdés előtt. Hajmosás után elég ha jól leöblíted melegvízzel lemossa az is a tojást.

Én úgy hallottam, hogy főleg a kacsa és libatojásban van szalmonella a tyúktojásban nem annyira. És tényleg csak ha nyersen megeszed.

2009. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!