Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fejtetü írtás? (Kérdésed túl...

Fejtetü írtás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Tegnap lett kezelve a hajam. Hány nap után látható újra a bogár, ha nem lett jól megcsinálva? Hány naponta cseréljek pizsit, törölközőt, ágynemüt? Porszívózni milyen gyakran kell? A legközelebbi írtás elött (ami a paranit esetében 9 nap múlva lesz) lehet valamikor hajat mosni? Mert tegnap lett kezelve, de én már szivem szerint ma is hajat mosnék. Utálom az egészet. 5 bogarat találtunk, de miután írtottuk akkor 1 db-ot fésültünk ki. LEhetséges ez, hogy nem volt több, és nincs serke sem? Félek, hogy rosszul kezelték le, mert olyanokat olvastam, hogy fél évig küszködött a tetüvel valaki :(
2010. nov. 3. 19:26
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és van értelme befesteni pár nap múlva? Azt hallottam, hogy az is megöli és nem megy bele. Ez igaz?
2010. nov. 3. 19:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Emlékszem, mikor általános első osztályban a félosztály tetves volt köztük én is, akkor nekem tartott a legtovább a dolog (kb. 3 hónapig), de csak azért mert derékig érő hajam volt és nem hagytam, hogy levágassuk. Mindenki más levágatta és rá egy hétre (kb.) el is múlt nekik. Szóval ha nem sajnálod akkor megoldás lehet rá a hajvágás. Nekem anno anyu naponta cserélte az ágyneműt, minden 2. nap kiporszívózott és pizsamát is naponta cseréltem. Arra emlékszek még, hogy a tetűirtószert rákentük este és reggelig volt a fejemen, aztán hajat moshattam. Meg minden este a kád fölé hajolva átfésültem a hajamat nagyon sűrű fokú fésűvel és akkor láttam a bogarakat. :/ Nagyon rossz volt. De 5 bogár az nem olyan sok, szóval lehet, hogy neked nem tart olyan sokáig a dolog.
2010. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már tegnap levágattam a hajam, viszont nagyon sűrű, ezért is félek, hogy van amit nem vettünk észre és tovább szaporodik. Nekem fürdés után szokta anyu átfésülni azzal a tetü írtó fésüvel, de nem a kád fölött, hanem leülök és ő átfésül. Akkor ez lehet, hogy rossz taktika, mert ha van valami, az rám esik? Viszont máshogy nem tudja átfésülni, mert én meg nem látom az egészet ha magamnak csinálom. Ezt nem is tudtam, hogy naponta kell cserélni a pizsit és az ágynemüt. Akkor amiben itthon vagyok azt a ruhát is naponta cseréljem? Egyébként a száraz hajat is lehet fésülni azzal a kiszedő fésüvel? Vagyis szárazon is kijön ha van benne valami? Köszi a választ, bárcsak igazad lenne, és megúsznám ennyivel. Azt nem tudod még megmondani, hogy mennyi idő elteltével válik biztossá, hogy sikerült kikezelni?
2010. nov. 3. 21:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként hány fokon kell mosni az ágynemüt meg a többi dolgot? Az első mosásnál mindent 60 fokon átmostunk, de anyukám már így is mérges a sok víz fogyasztás miatt. Ha beáztatom és kézzel mosom ki az jó? Vagy mindenképp mosógépben kell, jó magas hőfokon?
2010. nov. 3. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!