Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ennek lehet valami káros hatása?

Ennek lehet valami káros hatása?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és szeretném szőrteleníteni az arcomat. Én epilátorra gondoltam, de lehet gyanta is. Borotva nyilván semmiképp. Nagyon fáj amúgy?

Egyáltalán nem durva, csak pihés, még bajszom se nagyon van, hó fehér. Meg az arcom is. Max oldalról kicsit látszik.

Mivel kamasz vagyok, néha vannak pattanásaim. Ezeknek a számát tudnám így csökkenteni? Mert talán a szőrtelen arcon kevésbé marad meg a baci. És nem használok 20 féle tisztítót meg vegyszert rá, csak egyet, arcradírt heti 2x és krémet.

Illetve erősödhet a szőr? Lehet bármi káros hatása?

Epilátor vagy gyanta?


ma 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ilyen pihés arcszőrzetet biztos nem piszkálnék meg. Az arcbőr nagyon érzékeny és sérülékeny, könnyen lehet hogy utána csak több pattanásod lesz. Majd ha 10 év múlva el kezd bajuszod lenni, akkor majd gyanta, az a leggyorsabb, legtarrósabb módszer. De elsősorban egy jó endokrinológus, mert 90% hogy azt majd hormonbaj okozza.
ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Misery válasza:
100%

Kábé mindent rosszul csinálsz.

Először is, jobban járnál a 20 féle termékkel, mint azzal az egy arcradírral. Arcradírt nem használunk, főleg nem pattanásos bőrön, mert láthatatlan sérüléseket okoz és így szaporodnak a baktériumok. Ha mem PCOS miatt fekete, erős a szőröd, ne nyúlj hozzá! Bizonyos részek gyantázhatók, például bajusz, szemöldök, de a többit hagyd békén. Két lépéses arctisztítás, hidratáló, fényvédő.

ma 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Én most leszek 18 és én is elgondolkodtam ezen, milyen jó, hogy végül nem tettem! Én is pattanásos voltam valamennyire, de a "szőr" pont arra van, hogy megóvja az arcod a gyulladást okozó kórokozóktól. Nélküle megtapadnak a bőrön, bejutnak a pórusokba és puff mégtöbb pattanás és heg, ami már jobban is látszik. Emellett hidd el ez teljesen természetes, ha egy-egy szál nagyon feltűnő azokat ki lehet szemöldök csipesszel szedegetni, de kérlek ne bántsd az arcod mert pár év múlva meg fogod bánni:c Az egyik barátnőm is nagyon szerette volna, ő meg is csinálta, és az eddig tökéletes arca most szegénynek nehezebben kezelhetővé vált, sokat szenved vele. Figyeld meg amúgy ha jársz-kelsz, buszon vagy vagy akárhol a nők arcát:D A legtöbben biztosan nem szőrtelenítik az arcukat, így természetes és egészséges. Szeresd magad úgy ahogy vagy <33 Amúgy folyékony alapozó vagy korrektor lefedi őket és nem állnak el az arctól, fényben nem látszanak a kis pihék de ez csak egy tipp :)
ma 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!