Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőr ellen mit...

Pattanásos bőr ellen mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Tudom, egyrészt ez a kamaszkor hozadéka (17 éves vagyok) mindazonáltal nagyon zavar, hogy az utóbbi években sokat romlott az arcbőröm, hiába kísérleteztem mindenféle készítménnyel, amiket pedig sokan ajánlottak, mondván biztosan megoldják a problémát.

Érzem, hogy zsíros a bőröm, tele van mitesszerekkel, de a szemöldököm környékén viszont nagyon száraz és erősen hámlik, konkrétan peregnek róla az elhalt hámsejtek. Legjobban a homlokom zavar, mert függetlenül attól, hogy mit kezdek vele, elég durván pattanásos.

Mielőtt még valaki ezt feltételezné, szerintem nem vagyok igénytelen, figyelek a higiéniára, minden nap megmosom és hámlasztani is szoktam, használok fényvédőt is, mégsem javul. Sminkelni pedig már évek óta nem sminkelek, mert csak még rondább lett tőle.

Valaki, aki hasonló problémákkal küzd, mit tudna javasolni?



aug. 13. 13:52
 1/4 anonim válasza:
100%

Régebben én is sok krémet,kezelést kipróbáltam. Ég, dolog segített. Hogy mindent abbahagytam. Ha nagyon szárítani akarod a bőrt, több zsírt termel, aztán amiatt lesznek a pattanások. Mikor rájöttem, hogy én a zsíros ételektől pattogok ki, kevesebb olyat eszem és sokkal szebb a bőröm. Nekem csak ez segített.

18L

aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Látatlanban azt mondanám kombinált bőröd van. Ha esetleg jelenleg használsz AHA/BHA savat vagy szulfátot (általában lemosó) tartalmazó terméket azonnal tedd le. Utóbbi tipikus allergén, és habár előbbiek jók pattanásos, zsíros bőrre, de túlzott használatuk a bőr felső hámrétegének meggyengüléséhez vezet (tapasztalat). Hámlasztani TILOS mindennap!!! MAXIMUM heti háromszor, este. Az alaprutinban (lemosó, tonik, szérum, hidratáló, fényvédő) csak egyetlenegy termék tartalmazzon ilyet, minden más termék legyen hidratáló vagy nyugtató hatású. A fényvédő használata kiemelten fontos hámlasztó rendszeres használata esetén (is), a pattanások miatt mindenféleképpen olyat válassz, ami nem tartalmaz póruseltömítő anyagokat (hidratáló ugyanez) és mattító hatású. Az spf miatt fontos minden este a dupla tisztítás, első tisztító olajos lemosó vagy micellás víz (én utóbbit preferálom) második pedig egy géles, vízbázisú habzó(erősebb) vagy nem habzó (gyengédebb) A kiszáradt, hámló részekre tegyél minden este vagy minden második este egy testesebb krémet, pl LRP cicaplast (ne az spf 50-eset,mert az tele van allergénekkel, hanem a sima változatot). Fontos,hogyha ezt vagy ehhez hasonló krémet akarsz használni olyan helyen ami kiszáradt de szoktak lenni pattanások, csak mértékkel, mert a benne levő shea vaj eltömíti a pórusokat (tapasztalat:D)

Pattanások kezelésére jó hatóanyag lehet a niacinamide, igazából felesleges szérumként megvenni, mert manapság már szinte mindenben benne van, főleg hidratálókban és koreai fényvédőkben. Ha eddig még nem használtál niacinamideot mindenféleképpen teszteld a terméket a nyakadon/kezeden (meg egyébként minden más terméket is) ugyanis a lakosság kb 10%a érzékeny/allergiás a niacinamidera(pl én is:D pedig tényleg jó kis anyag)

És a végére a legsokkolóbb tanács: reggel CSAK vízzel moss arcot. Nekem ez segített a legtöbbet. Ezzel helyreállíthatod az arcod természetes sebumtermelését. De ha mégis zsírosnak érzed az arcod, akkor egy extra gyengéd lemosót használj reggel.

És természetesen fontos a megfelelő vízbevitel, a csoki, az olajos magvak és a zsíros ételek mellőzése, a cukor és a tejtermékek csökkentése.

aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ki fogom próbálni, amiket írtatok!
aug. 18. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy jó kozmetikust.
szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!