Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A kimosható hajfesték tesz...

A kimosható hajfesték tesz valami kárt a hajban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még sose festettem hajat, így ha esetleg valakinek van már tapasztalata hajfestés terén, akkor tudna segíteni néhány kérdésben?

Természetes szőke a hajam (kb középszőke) és ki szeretném próbálni a vörös hajat (kb a réz-arany árnyalatot). Rendes festékkel nem szeretném befesteni, mert arról hallottam, hogy nagyon roncsolja a hajat (és nem is biztos, hogy tetszene). Viszont a kimosható hajfestékről azt hallottam, hogy nem károsítja a hajat. Ez igaz? (Tehát nem szárítja a hajat vagy nem lesz tőle töredezett vagy ilyesmi?) Illetve néhány mosás után teljesen visszaállna az eredeti hajszínem vagy valamennyire véglegesen nyomot hagyna a festés?



aug. 1. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz, de a középszőkét nem biztos, hogy olyan jól befogja, vagy pont olyan árnyalat lesz rajta a végeredmény, mint ami a dobozra van rajzolva. Ahhoz szőkíteni kéne, nade AZ rendesen tönkre tudja tenni szerencsétlen hajkoronádat. Próbáld ki szőkítés nélkül, max nem jön be, úgyis kimosódik viszonylag hamar.
aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, szőkíteni semmiképp se szeretném. Kipróbálom, aztán lesz, ami lesz. Ha nem tetszik, akkor kimosom, kárt meg elvileg akkor ezzel nem tudnék okozni a hajamnak..

Köszönöm a válaszodat! :)

aug. 2. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ugyan nem vörös hajam van, hanem kék. Viszont az elvileg jóval "károsabb" úgymond mint a vörös még is szinte semmi baja a hajamnak! Azonkívül persze, hogy újra kell festeni pár hajmosás után, hogy ne fakuljon ki meg persze le kell szivatni fehérre mikor lenő hogy újra szép színe legyen, de mint ahogy olvashatod is jóval károsabb még is semmi baja úgyhogy szerintem nyugodtan fesd be;D


A szó amit keresel a festékre az pedig a haj színező, én is azt használok mert kék színből sajnos csak az van. (Tényleg pár hajmosás után kijön így elsőre azt ajánlom, mert a vörös pigmenteket a hajból nagyon nehéz kiszedni ha más színt is ki szeretnél majd még próbálni. Ha még is festéket használsz akkor pedig majd szín váltáshoz mindenképpen fodrász beavatkozását kérd mert egymagad inkább kárt okoznál vele)


Egy szó mint száz próbáld ki nyugodtan nem lesz a hajadnak semmi baja:D


Tapasztalatból beszélek, hisz 14 éves korom óta festettem a hajam kékre s most vagyok 17 és semmi baja🙃

aug. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És néhány hajmosás után teljesen vissza szokott állni a természetes hajszíned vagy mindig újrafested, mikor elkezd kopni a kék a hajadból?
aug. 3. 12:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel nekem fehérre le kell szivatni a hajam hogy szép kék legyen így nekem sajnos nem áll vissza hanem csak újra festem hogy erőteljesebb legyen a színe no meg ha nem festem néha mert elmarad akkor elkezd egy ilyen mentás zöldes színt felvenni a hajam. (Az is gyönyörű csak én sötétkék párti vagyok)


Volt már hogy kíváncsiságból befestettem pár részt ami nem volt szőkitve ott is szépen befogta. Csak mint ahogy írtad is pár mosás után kijön a hajból s igen vissza áll az eredeti színére, ezért is mondtam, hogy nyugodtan próbáld ki. (Ahol nincs szőkítve ott másabb lehet kicsit a szín a vörös pigmentek miatt, de mivel amúgy is vörössel próbálkozol így ezzel nem lesz problémád szerintem)

aug. 5. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat, sokat segítettél vele :)
aug. 5. 08:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!