Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől tud gyorsabban nőni a haj?

Mitől tud gyorsabban nőni a haj?

Figyelt kérdés
Szedek vitaminokat (nem kifejezetten hajápolásra meg mittomén, tapasztalatom szerint azok vsak placebok), egészségesen étkezem (90 százalékban). A hajamat május elején vágattam le, azóta kb. 5 centit nőtt. Ha nem muszáj nem vasalom és nem kötöm össze a hajamat nagyon szorosara, nehogy töredezzen. Hogyan tudnám esetleg még gyorsabban elősegíteni a hajnövekedést?

júl. 23. 23:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Milyen típusú a hajad? A legtöbbször nem a haj növekedésével van a gond, hanem azzal, hogy száraz és visszatörik. A fejbőrről el kell távolítani a zsírt, de kíméletes samponnal és elég heti 1x mosni. Ha fejbőröd nem bírja, használj időnként hámlasztót mosás előtt, ez segít hoszabb ideig frissen tartani a fejbőrt. A végeket mindig ápolni kell és nem szabad hagyni, hogy kiszáradjon. Ne érje töményen a sampon, savak stb.. Olajok, hajvégápoló szerek, hajpakolások sokat segíthetnek. Fontos persze a helyes táplálkozás, a sok folyadék. De nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek egyforma a vízmegkötő képessége. Mindenképp ápolni kell kívülről is. 5 centi egyébként tök szép eredmény. Nincsenek csodaszerek.
júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Igaza van az elsőnek, viszont azzal nem értek egyet, hogy elég heti 1x mosni, ha egyszer szüksége van rá a fejbőrödnek. Én 2-3 naponta mosom (én is növesztem jelenleg, pár hónapja nagyon levágtam), és nem elég, hogy sokkal egészségesebb, de észrevettem hogy gyengédebben is bánok vele mosás közben.

A legfontosabb tényleg a töredezés megelőzése, ha beszélsz angolul én ajánlom Abbey Yung videóit tiktokon és youtubeon, én sokat tanultam tőle.

júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igazából nem tudom pontosan milyen fajta. ha nem head&shoulderst használok bekorpásodik az egész fejem, de ez így megy kiskorom óta. a teteje általában egy idő után bezsírosodik, az alja száraz marad. próbáltam olajozni is, de attól is csak zsírosodott a hajam.
júl. 23. 23:49
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
fűszeres hajnoveszto sampon kapható vagy a dmbe vagy a rossmannban. most kezdtem el kipróbálni , 1 hete használom gyorsabb hajnoves erdekeben,eddig nincs bajom vele szerintem probald ki te is. tele van gyogynovenyekkel szoval artani nem arthat
júl. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kicsit konkrétabb infókat igazán írhatnál. Milyen hosszú a hajad? Vékony vagy vastagszálú? Károsult valamitől? (pl hő, vagy festéd) Milyen termékeket használsz? Balzsam, olaj, hajpakolás?
júl. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5

most a hajam kb a vállamig ér.

sok hajam van, vastagszálú is.

régebben sokat vasaltam, azóta már le lett vágva a károsult rész. próbálom nem vasalni és hajlakkozni.

head%shoulderst használok plusz egy regeneráló sampont (márkája nem jut eszembe de sötétzöld a flakonja és fekete a kupakja). olajat nem használok rá mert zsírosodik a hajam tőle.

júl. 24. 00:22
 7/13 A kérdező kommentje:
#2 és #4 köszönöm
júl. 24. 00:22
 8/13 anonim ***** válasza:

2-es, 5-ös vagyok.

Balzsamot meg hajpakolást nem is használsz? Vagy hővédőt?

Nekem az is nagyon fura, hogy zsírosodik a hajad az olajtól, pláne hogy vastagszálú. Hova kented és mennyit?

Azért erőltetem ezeket, mert ezek ápolják a hajat, és óvják a kiszáradástól és eltöredezéstől. A sampon csak tisztítja a hajat, de a kutikulát utána le kell zárni egy balzsammal legalább, mert csak eltörik.

júl. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

hővédőt használok haszárítás előtt is meg vasalás előtt is.

direkt a hajtövekre nem szoktam az olajat kenni (mert úgy tudom hogy nem jó) próbálom a haj többi részén eloszlatni az olajat.

hajmaszkra/hajbalzsamra nincsen mindig pénzem.

júl. 24. 08:57
 10/13 anonim ***** válasza:
#2 Igazából én a saját tapasztalatom alapján írtam, hogy szerintem elég heti 1x mosni, persze nem biztos, hogy mindenkinek beválik ez a módszer. A végeken sokat segít a kevesebb mosás (nem nyitjuk fel a haj külső szerkezetét annyiszor), de nem minden fejbőrnek a legjobb. Célszerű addig tolni a mosást ameddig bírod és úgy beállítani, amennyit a fejbőr is elbír.
júl. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!