Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros bőr ápolása 40 felett...

Zsíros bőr ápolása 40 felett (anti-aging). Van közös metszet? Milyen terméket, termékcsaládot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Egyszerre zsíros bőrre és mivel 40 feletti vagyok, a ráncok megelőzésére is kéne figyelnem. Van erre kozmetikai termék? Vhogy a legtöbb komolyabb blogon mindig csak 1 konkrét bőrproblémára lehet tippeket olvasni, de ha már 2 szempont van, arra nincs feloldás.
júl. 9. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van megoldás több problémára is, de akkor jobban oda kell figyelni a hatóanyagok kompatibilitására.


Ha a tudatos bőrápolás vonalán maradunk és az alap rutinon túl megyünk, akkor pl a retinoidok jók pl pattanásos-zsiros bőrre és még a ráncokra is. Ezt lehet kombinálni peptidekkel és ha nem túl érzékeny a bőröd, akkor még egy gyengébb sávval is. Savat peptiddel viszont nem használhatsz egy rutinban, mert a sav hatástalanítja a pepideket.

A hialuronsavas szérum is jó (főleg vízhiányra és feltölti az apró, alig látható rancokat) és barmivel kompatibilis.


Én mondjuk már régóta alkalmazom a tudatos bőrápolást viszont a zsírosságon semmi nem segített eddig. Én amúgy 32 leszek, eléggé kölyökfejjel vagyok megáldva, nem tudom, hogy a rutin nélkül hogy néznék most ki, de igazából nincs ráncom max a mérgesráncom van alakulóban. Még néha el tud tűnni, de igazából csak idő kérdése, hogy a krémek már kevesek legyenek.


Egyébként kozmetikai kezeléseket is érdemes igénybe venni.

júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A mérgesránc zavar engem is legjobban, de még nekem is csak alakulóban. Köszönöm a részletes választ!

Az egészhez a napvédelem hogy jön? Olvastam h erre is nagyon kéne figyelni. Ha még egy napvédő krémet is magamra kenek télen-nyáron, jóformán attól a minimális sminktől is elköszönhetek (kis pirosítót szoktam csak a 2 orcára dehát így?) Van jól bevált zsíros bőrre való napvédő készítmény?

júl. 10. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően az uv sugárzás öregíti, rancosítja a bőrt mégjobban és még makacs pigmentfoltokat is okoz. Ezért kell télen-nyaron odafigyelni a fenyvedelemre. Nyáron nyilván szigorúbban érdemes odafigyelni erre, télen azért lehet lazítani ezen.


Mostanában már rengeteg gyártónak vannak jó termékei széles arkategoriaban. Vannak amik kifejezetten arcra vannak, de a testre valoak közt is van olyan ami már kényelmes viselet. Én pl a Garnier szérum fényvédőjét használom. Ha csak arcra használom, akkor is elég 3/4-ed évig.

júl. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja meg vannak színészettek is.


Egyébként meg nem kell lemondani a sminkről.

júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam a sminkkel de egyszerűen úy csillog az arcom már 1-2 óra után. Mattító termékeket szoktam kipróbáln de egyszerűen olzan a melóhelyem h nem igazíthatok állandóan sminket vagy mattpapírozhatok, feladtam :( (mondjuk nálunk a genetika is eléggé ott van
júl. 12. 09:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!