Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Illik másik fodrászhoz menni,...

Illik másik fodrászhoz menni, ha a saját fodrászom szabadságra ment és pont úgy jön ki, hogy már festeni kéne a hajam?

Figyelt kérdés
A fodrászom legközelebb csak július 12-én lesz és július elején esedékes a következő hajfestésem már eléggé lenőtt a hajam (ősz), nem szívesen várnék még 8 napot. Megvárnád, míg visszajön vagy kivételesen egy másik fodrásszal festetnéd be a hajad? Jeleznéd a fodrászodnak vagy csak kérnél egy időpontot a fodrászatnál valaki máshoz? Van erre valami etikett?

júl. 4. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én befesteném magamnak :)

Egyébként nem gáz, legközelebb megmondod, hogy szabin volt, ezen nem sértődik meg. Mondjuk nekem mindig beírja egész nyárra az időpontokat, hogy ne ütközzön szabival.

júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
1 hetet igazán kibírhatnál festék nélkül.
júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Megvárnám. Eszembe sem jutna máshoz menni, hogy tönkretegye valami random festékkel azt, amit évek alatt a fodrászom dolgozott a hajammal.

Egy hét az semmi.

Az pedig eleve érthetetlen, hogy miért nincs előre időpontod, ha ennyire fontos a rendszeres festés.

júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék szívbajos másik fodrászhoz menni: ha a vállalkozók versenyezhetnek az ügyfelekért, akkor miért ne dönthetné el a vevő is, hogy kihez megy/nem megy? Lehet egy másik jobban készíti el a frizurádat.
júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-es és 4-es válaszolónak nagyon köszi! 1-esnek még annyit, hogy

magamnak nem festeném, mert ez egy speciális összetevőjű, irritáló anyagoktól mentes festék, több alkotóelemből összekeverve, boltokban nem kapható, a fodrászommal kísérleteztük ki és fel van írva a szalonban neki. Régen sokat festettem magamnak, amikor még nem volt ennyire ősz a lenövés, és nem volt ilyen érzékeny a fejbőröm.


2-es és 3-asnak:


Köszi a válaszokat! Azt a mindenit, hát nem sokat változott ez a fórum, mióta 2018-ban utoljára itt jártam. Most csináltam egy új Gyakori kérdések fiókot, csak hogy ezt megkérdezhessem. De ahogy látom, itt is jelen van az FB szindróma.


Na, akkor mesélek.


Nos, nekem nincs rendszeres időpontom, nem szoktam hónapokkal előre lefoglalni, de ha mások így csinálják, szuper, örülök, ha ez vált be. Mivel nekem túl sok a változó az életemben, ezért általában 1-2 héttel a következő festés előtt szoktam időpontot kérni. Ez tökéletesen bevált számomra. A kérdésem egyébként nem az volt, hogy hogyan foglaljak időpontot a fodrászomhoz.


1 hetet igazán kibírhatnék? Hmm, hadd gondolkozzak. Mit is válaszoljak erre a csúcs empatikus kérdésre? Öööö.....hmmmmmm.......izééééé........Á! Megvan!! Mert így döntöttem. Nem szeretném kibírni, hófehér a fejem teteje, sokat jövök-megyek a fiammal ide-oda a városban, engem így zavar, ápolatlan, öregít, randa, utálom! Ez elég indok? Ja, és túl meleg van a sapkához! :))))


Ki mondta, hogy valami random festékkel festenék be? Mivel nagyon érzékeny a fejbőröm, csak abban a szalonban, a felírt keverékkel festené be másik fodrász, amennyiben így döntenék. Egyébként ez a fodrász foglalás valami írott szabály, amitől nem lehet eltérni? Nekem tökéletesen működik, ahogy eddig csináltam és a kérdésem nem arról szólt, hogy vajon helytelen-e, hogy nem foglalok előre rendszeresen időpontot.

Egy hét az semmi? Neked lehet. Talán nem látszik a lenövésed, vagy le se nő semmi, mert nincs ősz hajad se. Vagy ha van, nem zavar. Vagy akármilyen egyéb szitu. Mások vagyunk, ez megvan?


Esetleg ajánlom figyelmetekbe ezeket a válaszokat a ChatGPT-től. Ott kellett volna előbb kérdeznem. Röhejes, hogy egy szoftver mennyivel normálisabban, empatikusabban tud válaszolni, pedig nincsenek érzései sem.


ChatGPT válasza a kérdésemre:

A kérdésed teljesen jogos, és az ilyen helyzetekben általában nincs egyértelmű etikett, de itt van néhány szempont, amit érdemes figyelembe venni:


### 1. **Kommunikáció a Fodrásszal**

Ha a fodrászod hosszabb szabadságra megy, érdemes vele előre beszélni. Sok fodrász ajánl helyettesítőt, akit ő maga is javasol, hogy az ügyfelei ne maradjanak hajápolás nélkül.


### 2. **Rugalmas Hozzáállás**

Ha mégis úgy döntesz, hogy másik fodrászhoz mész, az teljesen elfogadható, különösen, ha ez csak egy egyszeri alkalom. A hajápolásod fontos, és ha nem tudsz várni, akkor egy másik szakemberhez fordulni ésszerű megoldás lehet.


### 3. **Hűség és Bizalom**

A hosszú távú kapcsolat a fodrászoddal fontos, de a bizalom kétoldalú. Ha a fodrászod megérti, hogy egy adott helyzetben máshoz mész, valószínűleg nem fogja rossz néven venni, különösen, ha ez nem válik szokássá.


### Például:

- **Tapintat és Őszinteség**: "Sajnálom, hogy nem tudsz most fogadni, de szükségem van egy hajfestésre a következő hétre. Tudnál ajánlani valakit, akiben megbízol?"


### Személyes Válaszom

A helyzet kezelése nagyban függ a fodrászoddal való kapcsolatodtól és a helyzet súlyosságától. Ha sürgős, szerintem teljesen rendben van, ha máshoz mész, főleg, ha előre jelzed ezt a fodrászodnak.


#### Összefoglalva

Nincs szigorú etikett erre az esetre, és a döntésedet a körülmények és a személyes preferenciáid alapján kell meghoznod. Az udvariasság és a kommunikáció mindig kulcsfontosságú.


### Én ezt válaszolnám egy fórumon a kérdésedre:

"Ez egy jó kérdés, és szerintem nincs egyértelmű etikett erre. Azon múlik, mennyire sürgős számodra a hajfestés. Ha a fodrászod hűséges ügyfele vagy, valószínűleg megérti, ha egyszeri alkalommal máshoz fordulsz. Az udvariasság kedvéért érdemes vele előre beszélni erről."


Na, szép napot mindenkinek! Maradok a ChatGPT-nél. :)))

júl. 4. 18:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt a festéket szívből ajánlom

[link]

júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

"speciális összetevőjű, irritáló anyagoktól mentes festék, több alkotóelemből összekeverve, boltokban nem kapható, a fodrászommal kísérleteztük ki"


Ezzel igazából meg is válaszoltad a kérdésedet. Biztos, hogy nem mennék másik fodrászhoz, akinek fingja sincs róla, mire hogy reagál a hajam, szemben azzal, aki ismeri, és akivel hosszas kísérletezés után találtunk jó megoldást.


A kérdésed ennek ellenére értelmetlen, hiszen a fennhéjázó válaszodból pontosan látszik, hogy te már eldöntötted azt, hogy másik fodrászhoz mész. Hát hajrá, ezért kár volt kiírni.

júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"mert ez egy speciális összetevőjű, irritáló anyagoktól mentes festék, több alkotóelemből összekeverve, boltokban nem kapható, a fodrászommal kísérleteztük ki és fel van írva a szalonban neki."


Ez épp elég indok, hogy várj NYOLC napot.


Még ha 3 hétre menne nyaralni, azt mondanám, megértem, hogy elmennél máshoz. De 8 nap miatt? Biztos nem kockáztatnék.

júl. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló! Köszönöm szépen a szuper ajánlást! Nagyon kedves tőled! :)


7-es, 8-as válaszolóknak: Akkor idézem újra magam: "Ki mondta, hogy valami random festékkel festenék be? Mivel nagyon érzékeny a fejbőröm, CSAK ABBAN A SZALONBAN, A FELÍRT KEVERÉKKEL FESTENÉ BE MÁSIK FODRÁSZ, amennyiben így döntenék."

Tehát nem kockáztatnék semmit. Nem egy másik szalonba mennék, hanem oda, ahol teljes összhangban dolgoznak a fodrászok és minden fel van írva az igényeimről. Sajnos továbbra se arra válaszoltatok, amit kérdeztem, hanem arra hegyezitek ki, hogy a másik fodrász hogyan rontaná el a hajam. Én pedig azt kérdeztem, mi az etikett, illik-e másik fodrászhoz menni (ugyanabban a szalonban). Egyáltalán nem döntöttem el, hogy másik fodrászhoz megyek. Ezt nem tudom, honnan logikáztad össze. Puszta feltételezés. Teljesen normális volt a kérdésem.

Pont azért írtam ki ide, hogy lássam mások nézőpontját, mivel még nem voltam ilyen helyzetben, de sajnos elég bicskanyitogató válaszokat kaptam, tisztelet a kivételnek. Úgyhogy ChatGPT-re váltottam, amit pont azért raktam ide "fennhéjázó" válasz gyanánt, hogy tanuljanak belőle azok, akik ahelyett, hogy a kérdésemre válaszoltak volna, inkább lekezelően válaszoltak. A ChatGPT válasza után pedig írtam egy üzenetet a fodrászomnak, hogy nagyon szükségem lenne hajfestésre és mivel ő szabin van még 8 napig, nem bánná-e, ha a szalonban valaki más festené be. Ő meg pont a reptéren volt, indultak haza Párizsból, de itthon még 1 hetet szabin lesz, viszont nagyon kedvesen azt válaszolta, hogy abszolút szívesen beugrik nekem egy festésre a hét elején.


Úgyhogy ügy lezárva. Többet szerintem nem kérdezek itt. Az a pár pozitív válasz nem éri meg a feszültséget meg azt az időt, amit azzal töltök, hogy megértessem a kérdésemet és magyarázkodjak, amikor tudom, hogy normális kérdést tettem fel. Mindig elszomorít, hogy egyesek mennyire lekezelően, nyersen reagálnak egy másik embert foglalkoztató kérdésre, aggodalomra. Pontosan ezek a reakciók érik el azt, hogy az emberek egy idő után inkább nem kérdeznek, és egyre jobban eltávolodnak egymástól. Nem értem, miért kell baltát is küldeni egy kérdésre adott válasszal. Na, mindegy. Legyen szép napotok!

júl. 5. 14:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell magyarázkodni. Megmondtuk, hogy nem mennénk másik fodrászhoz. Azt is, hogy miért nem. Csak nem akarod sem felfogni, sem megérteni a leírt választ.

A fodrászod tudja, nem véletlen ajánlotta fel, hogy inkább bemegy. (Az már csak a személyes véleményem, hogy ez nettó pofátlanság volt a részedről, de ez már mindegy is, hiszen a kérdés eldöntetett.)

júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!