Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen rutint ajánlanátok?

Milyen rutint ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Évekig dobozos fekete hajfestékkel festettem, amitől nagyon elkezdett hullani mindezek ellenére egészséges volt az összkép. Mikor már majdnem a fenekemig ért megőrültem és fülig fel szőkítettem… nyilván mindenki tudja mi a sztori vége.

Most sötét barna az egész hajam és kb váll alá ér.



Milyen rutint ajánlanátok, hogy ezután a maradék hajam egészséges és dús legyen?



jún. 25. 08:54
 1/1 anonim válasza:

Először egy haj illetve fejbőrtípusnak megfelelő sampont kellene választanod, ez nagyon fontos. Ugyanígy a balzsam is.

Hajmosásnál kétszer samponozunk, hogy jól megtisztítsuk. Én ehhez fejbőrmasszírozót használok. Majd jöhet a balzsam, amit ha a dobozon 2-3 percet is írnak, nyugodtan fent hagyhatsz 5-8 percig is.

Illetve heti egyszer beilleszteni egy hajpakolást.


Leöblítés után (langyos vízzel, nem meleggel!) figyelj rá, hogy a törölközővel ne dörzsöld, hanem tapogató mozdulatokkal töröld a hajad.


Hajszárítás előtt hajkifésülő spray, hajolaj (ez nagyon fontos) és hővédő, ami szintén elengedhetetlen. A hajszárítóra is érdemes figyelni, milyen távolságra tartod a hajadtól, túl közel nem jó.

Ha pedig van rá lehetőséged, főleg így nyáron ezekben a melegekben, egyáltalán ne is használj hajszárítót, csak hagyd, hogy szépen, természetesen megszáradjon ebben a melegben. Annál jobb érzés nincs. :)


Ezeken kívül pedig a hajvitaminok közül is egyik-másik csodákra képes hosszútávon. Én személy szerint a DM sajátmárkás hajvitaminját is tudom ajánlani, de ez egyénfüggő, kinek hogy vált be. Próbát megér, ha esetleg úgy érzed, de ezenkívül még számtalan más van.

Kollagén italporokat (VitMedical!!) tudom még ajánlani, nekem bevált.


De ugyanúgy ezek mellett oda kell figyelned a megfelelő folyadékbevitelre is, hiszen belülről is ugyanúgy táplálni kell a hajat.


Arra is figyelj, hogy minél kevesebbet tedd ki hőnek a hajad, gondolok itt hajvasaló, göndörítő, hajszárító és társaira.


A mostani sötétbarna szín pedig maradjon meg, mert a festékek közül az roncsolja kevésbé, és biztos az is nagyon jól áll! :)


Egy másik tippet majdnem kihagytam: rozmaringvíz. Biztosan hallottál már róla, eddig rossz tapasztalatot még nem olvastam.

Nekem is otthon lapul a hűtőben! :)

jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!